Haber Detayı
12 Haziran 2015 - Cuma 08:49 Bu haber 8061 kez okundu
 
Doktorun bahçesi görücüye çıktı
Zonguldak Ziraat Odası Başkanlığında görev yapan Tarım Danışmanları Dr. Tomris Özeler’in Maviyemiş, kocayemiş, karayemiş ve kestane yetiştirilen arazide, Danışmanlık hizmetinden faydalanan 20 üretici çiftçi için inceleme gezisi düzenledi.
YAŞAM Haberi
  Doktorun bahçesi görücüye çıktı

Cemallar Köyündeki  Maviyemiş, kocayemiş, karayemiş bahçesini gezen çiftçiler etkilendiklerini belirterken Dr Tomris Özeler maviyemiş yetiştiriciliğinin yaygınlaşması ve Zonguldak için yeni bir kazanç kapısı olabileceğini ifade ererek    Piyasada maviyemiş’in  kilosunun  160 TL ye satıldığını söyledi. 
 Zonguldak Merkez Ziraat Odası Başkanlığında görev yapan Tarım danışmanları Cemaller köyünde Dr Tomris Özeler'in  arazisinde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetinden faydalanan 20 üretici çiftçi ile inceleme gezisi düzenledi. Tarım danışmanları Maviyemiş, kocayemiş, karayemiş ve kestane yetiştirilen arazide, ürünlerin yetiştirme koşulları hakkında bilgi verdiler. 
    Danışmanlık hizmetinden faydalanan 20 üretici çiftçi yapılan inceleme gezisinden çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdiler. Dr. Tomris Özeler, “ Maviyemiş yetiştiriciliğinin yaygınlaşması ve Zonguldak için yeni bir kazanç kapısı olabileceğini” söyledi.  
Özeler ,Maviyemişin sağlık açısından özellikle çocuklar ve yaşlılar üzerinde faydalı olduğunu dile getirerek piyasada maviyemişin  kilosu  160 TL’den  satışa sunulmakta olduğu ifade etti. 
   Ziraat Odası Başkanlığında görev yapan Tarım danışmanları  en az 5 dönüm arazisi olan üreticilere mavi yemiş üretimi yapılmasını tavsiye ettiler.
Haber: Muhammet KARAPINAR  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Doktorun, bahçesi, görücüye, çıktı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
  Doktorun bahçesi görücüye çıktı
  Doktorun bahçesi görücüye çıktı
  Doktorun bahçesi görücüye çıktı
Yorumlar
Haber Yazılımı