İŞSİZLİK ARTTI
FARK YARATACAKLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Emitt Fuarı'nda Devrek ilgi gördü
Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 16:14 Bu haber 6159 kez okundu
 
Dr. Selim Alan rekora koşuyor
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, bugüne kadar 25 kez kan vererek Gümüş madalyaya hak kazanarak örnek oluyor.
SAĞLIK Haberi
Dr. Selim Alan rekora koşuyor

Gönüllü kan bağışçılarını kan vermeye davet eden Dr. Ömer Selim Alan, “Tüm vatandaşlarımızı kan alma birimimize, kan merkezimize ya da otobüs ekiplerimize, sivil organizasyon yaptığımız etkinliklerimize 20-25 dakikasını ayırarak tüm Zonguldak’ımızı, ilçelerimiz de dahil olmak üzere davet ediyoruz. Hem sağlıklarına sağlık katsınlar, hem de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olsunlar” 

HAABER: Çetin ÖZDEMİR

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan, bugüne kadar 25 kez kan vererek Gümüş madalyaya hak kazandı.

Geçtiğimiz 2017 yılını Zonguldak il genelinde 20 bin ünite civarında gönüllü kan bağışıyla tamamladıklarını, 2018 yılındaki hedeflerinin de 21 bin ünite üzeri olduğunu belirten Dr. Ömer Selim Alan, havaların soğuması ile birlikte kan bağışında önemli düşüşler olduğunu hatırlatarak, gönüllü kan bağışçılarının kan bağışında bulunmaları konusunda duyarlılık beklediklerini ifade etti.

Kızılay Kan Merkezi tarafından periyodik olarak kan alma birimleri ve gezici kan alma araçlarıyla birlikte gönüllü kan bağışçılarına hizmet verdiklerini ifade eden Alan, Kan merkezi olarak ihtiyaç anında vatandaşların acil kan ihtiyaçlarının da karşılandığını söyledi.

Zonguldak’ta 54 kez kan vererek, en fazla gönüllü kan bağışında bulunan TTK’dan emekli İbrahim Ertürk’e duyarlılığından dolayı teşekkür eden Dr. Ömer Selim Alan “İbrahim Ertürk abimize yetişmek için biz de hiç zaman geçirmiyoruz. İbrahim Bey sağ olsun bugün 55’nci kanı bağışladı, benim de 25’nci bağış inşallah 14 Haziran 2018 tarihinde Gümüş madalyayı hak ettik. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“ULAŞABİLDİĞİMİZ HER YERE ULAŞIYORUZ”

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi’ne bağlı Şehit Hasan Bilgin kan alma biriminde kendisi de kan veren Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Soğuk havalarda ihtiyaç sahibi insanlarımızın mağdur olmaması, tedavilerinin gecikmemesi için biliyorsunuz biz de, Kızılay olarak ulaşabildiğimiz her yere ulaşıyoruz. Bizler d,e belli periyotlarda hem sağlığımız için, hem de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza fayda sağlamak adına tüm gönüllü bağışçılar gibi kanımızı ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyoruz ki, vatandaşlarımızın yaralarına merhem olalım. Malum havalar bir haftadan beri mevsim normallerinin bile altına düştü vatandaşlarımıza ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Bu da, ister istemez kan bağışçıları ulaşamayınca depolarımıza yansıyor ve bizden hastaneler tarafından talep edilen, talepleri karşılama noktasında ufak tefek gecikmeler yaşıyoruz bu süreçte. O yüzden tüm vatandaşlarımızı kan alma birimimize, kan merkezimize ya da otobüs ekiplerimize, sivil organizasyon yaptığımız etkinliklerimize 20-25 dakikasını ayırarak tüm Zonguldak’ımızı, ilçelerimiz de dahil olmak üzere davet ediyoruz. Hem sağlıklarına sağlık katsınlar, hem de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olsunlar”  

2018’DE HEDEF 21 ÜNİTE KAN

Geçtiğimiz 2017 yılında 20 bin ünite kan topladıklarını, 2018 yılında ise 21 bin ünite kan toplayıp, hiçbir vatandaşın kan ihtiyacı konusunda mağdur olmamaları için yoğun bir çalışma içinde olacaklarını kaydeden Alan, “2017 yılını 20 bini aşkın gönüllü kan bağışıyla kapattık. Destek olan tam yöneticilerimize, derneklerinden, işyeri sahiplerine ve gönüllü kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 2018’de de hedefimiz 21 bin ünite gönüllü kan bağışı toplayarak Zonguldak’ımızda hiçbir vatandaşımızın kan ihtiyaçlarında sıkıntı yaşamaması için gayret göstermek, inşallah hiçbir vatandaşımızın kan ihtiyacı noktasında canı sıkılmaz, üzülmez bizler de gönüllü bağışçılardan aldığımız kanları en hızlı bir şekilde ihtiyaç anında onlara ulaştırarak onlara fayda sağlamış oluruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Selim, Alan, rekora, koşuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı