Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 12:36 Bu haber 3158 kez okundu
 
DÜNYA ŞAMPİYONU SOFUĞLU’NDAN ŞAHİN’E DESTEK
SPOR Haberi
DÜNYA ŞAMPİYONU SOFUĞLU’NDAN ŞAHİN’E DESTEK

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’e destek vermek amacıyla ilçeye geldi. Kdz. Ereğli girişinde yaklaşık 200 motosikletli tarafından karşılanan Sofuoğlu, burada hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kdz. Ereğlili motorcuların yaptığı gösteriyi izleyen Sofuoğlu daha sonra Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i motoruna alıp, diğer motorcularla birlikte şehir turu attı.

Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye de katılan Sofuoğlu Türkiye’de motosiklet sporunun gelişmesi için çalıştığını ifade etti. Otomobil ve motosiklet tutkunlarına dikkatli olmaları ve gerekli güvenlik önlemlerini almaları konusunda uyaran Sofuoğlu, Kdz. Ereğli ilçesinde de motosiklet pistleri yapılmasını önerdi. Kdz. Ereğli’de motor sporlarına bu kadar yoğun ilgi olmasından memnun olduğunu söyleyen Sofuoğlu, gerekli yatırımların yapılması ve desteğin verilmesi halinde buradan da birçok başarılı sporcunun çıkacağını ve yeni rekorlara imza atabileceğini belirtti.

Siyasete Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu vefa ve ülkesine daha fazla hizmet edebileceği düşüncesi ile girdiğini aktaran Sofuoğlu, Türkiye’de son 17 yılda yaşanan güzel gelişmeleri ve değişimi yurt dışında yaşayanların daha iyi anladığını belirtti.

Sofuoğlu konuşmasında, motosikletlerde ki ÖTV ve KDV indirimi sürelerinin Cumhurbaşkanlığı kararı ile uzatıldığını açıkladı.

Sofuoğlu, salonu dolduran gençlerden Erol Şahin’e destek vermelerini istedi.

 Söyleşide Kdz. Ereğli’de Kurulu bulunan motosiklet kulüplerinin yöneticileri sorunlarını içeren dosyaları Sofuoğlu’na vererek çözüm için destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’de söyleşide yaptığı konuşmada kendisine destek için gelen Sofuoğlu’na teşekkür ederken göreve geldiğinde sporun her dalına olduğu gibi motosiklet sporunun Ereğli’de yaygınlaşması için gerekli tüm alt yapı yatırımlarını yapacağının sözünü verdi.

Erol Şahin, Ereğli’de her yıl yapacakları motor festivaline Kenan Sofuoğlu’nu da davet edeceğini açıkladı. Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezini dolduran gençler Erol Şahin’i büyük bir heyecan ile alkışladılar. Etkinlik sonunda Sofuoğlu’na çeşitli hediyeler verildi. Kenan Sofuoğlu’na yoğun sevgi ve ilgi gösteren katılımcılar ve özellikle gençler şampiyon Sofuoğlu ile hatıra resmi ve selfi çektirebilmek için uzun süre sıra beklediler.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYA, ŞAMPİYONU, SOFUĞLU’NDAN, ŞAHİN’E, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı