DURALI, ‘HAYDİ MEKTUPLAŞALIM’ PROJESİNE KATILDI
Haber
10 Haziran 2020 - Çarşamba 11:12 Bu haber 3053 kez okundu
 
DURALI, ‘HAYDİ MEKTUPLAŞALIM’ PROJESİNE KATILDI
EĞİTİM Haberi
DURALI, ‘HAYDİ MEKTUPLAŞALIM’ PROJESİNE KATILDI

Zonguldak Prof.Dr. Ş.Teoman Duralı Bilsem Pandemi Günlerinde Hadi Mektuplaşalım Projesine Katıldı.Katıldığı programda ,Coronavirüs (COVID-19) salgını sebebi ile sokağa çıkma yasağı olan ve bu süreçte akran desteğine ihtiyaç duyan özel yetenekli çocuklara hem akran desteği sağlamak hem de bilmediği farklı bir bölgeden arkadaş edinerek o bölge ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla bu proje başlatılmıştır. Bu anlamda biz de Zonguldak Prof.Dr. Ş.Teoman Duralı ; “Bilim ve Sanat Merkezi olarak 7 öğrencimizle haydi mektuplaşalım projesine katılmış bulunmaktayız.Projeye gönüllü olarak katılan bu 7 öğrencimiz 4.sınıf düzeyinde bulunmaktadır. Projeye gönüllü olarak katılan öğrencilerimiz şunlardır.  Duru Er, Esma Nur Tavşan, Mihrimah Rana Dikmen, Doğa Ayşe Daş, Mehmet Han Koç, Azra Nur Öncü ve  Gülce Nisa Aslan öğrencilerimiz katıldı. “diyerek öğrencilerin isimlerini sıraladı.

Bu projede zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Zonguldak Prof.Dr. Ş.Teoman Duralı; “Bugünlerde yazıldığı ve okunduğu çağın yaşam ve sosyal ilişki yapısı içinde, zaman, mesafe ve mekân boyutlarının anlamını, ağırlığını ve derinliğini de içinde barındıran mektup aracılığı ile öğrencilerin olumsuz duygularla baş edebilmelerini kolaylaştırmak için akran desteği sağlamak amaçlanmıştır.Bunların yanında özel yetenekli öğrencilerin bilgisayar ortamında  yazı yazma  ,  klavye ve temel bilgisayar kullanma becerilerini geliştirmek  ve  mail yöntemini kullanmayı  öğrenmelerini sağlamak amaçlanmıştır.Bilsem öğrencilerinin mail yöntemiyle mektuplaşma kültürünü kazanmaları hedeflenmiştir.”dedi.

Haydi mektuplaşalım projesi  yürütücüsü   Zonguldak Prof.Dr. Ş.Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi Rehberlik Öğretmeni Yüksel Mandıracı  projeyle ilgili şu açıklamaları yaptı; “Projemiz Türkiye genelindeki Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim gören ve gönüllü olan 4.sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. Proje yürütücüleri Rehberlik Öğretmenleridir.Bizim mektuplaşma grubumuzda Ankara Etimesgut Bilsem, Antalya Manavgat Bilsem ve Gaziantep Şahinbey Bilsem yer almaktadır.Öğrencilerimizi mektuplaşacağı öğrencilerle eşleştirdik.Şu anda ilk mektuplaşmalar yapıldı.Öğrencilerimizden ve velilerimizden olumlu yönde dönütler aldık. Bu anlamda başta projeye katılan öğrencilerimize, velilerimize, katkılarından dolayı öğretmen arkadaşlarıma ve merkez yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Proje kapsamında öğrencilerimizin mail yöntemiyle mektuplaşması  Haziran ayı boyunca devam edecektir.” şeklinde konuşuldu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DURALI,, ‘HAYDİ, MEKTUPLAŞALIM’, PROJESİNE, KATILDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı