EĞİTİM - BİR SEN KILIÇDAROĞLU’NU MAHKEMEYE VERDİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 13:19 Bu haber 1298 kez okundu
 
EĞİTİM - BİR SEN KILIÇDAROĞLU’NU MAHKEMEYE VERDİ
SİYASET Haberi
EĞİTİM - BİR SEN KILIÇDAROĞLU’NU MAHKEMEYE VERDİ

Memur Sendikalarına Konfederasyonu’na Bağlı Eğitim Bir-Sen Zonguldak  Şube Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere ilişkin yapmış olduğu açıklamalar tepki gösterdi.

Eğitim - Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Kılıçdaroğlu’nun “Hala  iktidarın peşinden giden varsa kimse kusura bakmasın ben o öğretmene öğretmen demem." sözü nedeniyle mahkemeye verdiklerimi açıkladı.

Eğitim - Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, öğretmenlere hakaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mahkemeye verdiklerini ifade ederek; “ 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ülkemizin Ana Muhalefet Partisi lideri Kemal  Kılıçdaroğlu hala  iktidarın peşinden giden varsa kimse kusura bakmasın ben o öğretmene öğretmen demem." ifadesi aslında 24 Kasım'da öğretmenleri en çok yaralayan ifadelerden birisi olmuştur.

Öncelikle şunun bilinmesini istiyoruz ki öğretmene saygı öğretmenin iradesine saygı duymakla olur.   Eğer siz öğretmenin iradesine saygı duymuyorsanız, tek tip jakoben anlayışla sadece  bizdensen öğretmensin, bizden değil sen öğretmen değilsin anlayışıyla geçmiş yıllarda olduğu gibi bir kısım insanları toplumun dışına iterek, ötekileştirerek yapılan bir açıklama aslında Türkiye Cumhuriyeti adına çok büyük talihsizlik olmuştur.

Aynı zamanda Ana Muhalefet Partisine çok yakışmayan ifade tarzı olmuştur.  Öğretmenlerimizi de son derece rencide etmiştir.  Özellikle  bunu belirteyim.

Türkiye'de  biliyorsunuz sayıları 1 milyon 200 bin öğretmen çalışıyor. Özellikle şunun bilinmesini istiyoruz biz, farklılıklarımız zenginliğimizdir, Allahu Teala isteseydi tek tip insan yaratırdı. Mesele birbirimizi anlayıp birbirimize saygı duyabilmektir. Yoksa tek tip insan özlemi içerisinde olan geçmişte bu ülkeyi getirdikleri pozisyonları biz çok iyi hatırlıyoruz. Biz birbirimize saygı duyarak, birbirimizi anlayarak 85 milyon Türkiye'yi daha ilerye taşıma noktasında, kendi irademizin üzerinde bir ipoteği kabul etmediğimizi ve bu sözünden dolayı Ana muhalefet partisi lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınadığınızı, Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi olarak bu yaklaşımından dolayı kendisini mahkemeye verdiğimizi, ama bundan daha önemlisi olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tüm dünyada öğretmenlerden özür dilemesini beklediğimizi belirtiyorum."dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM, -, BİR, SEN, KILIÇDAROĞLU’NU, MAHKEMEYE, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı