google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 16:35 Bu haber 1314 kez okundu
 
EĞİTİMDE ZONGULDAK BULUŞMASI
GÜNDEM Haberi
EĞİTİMDE ZONGULDAK BULUŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz’  hashtag’i paralelinde düzenlediği ‘Şehirlerle buluşma’ programı dün telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün  saat 16.00’da Zonguldak ilçelerindeki okullardan tespit edilen 250 öğretmen 50 okul yetkilisi ile telekonferans sistemiyle görüştü.

‘Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları’ başlıklı etkinlikte, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, açış ve sunuş konuşmasını yaptıktan sonra Bakan ile öğretmenleri baş başa bıraktı.

Bakan Ziya Selçuk, öğretmenlerle telekonferans sistemi çerçevesinde, pandemi dönemi eğitim modelinin sonuçları, yörenin eğitim durumu ve eğitimin geleceği hakkında görüşlerini sordu, karşılıklı sorunlar gelişmeler sorgulandı.

Diğer taraftan, okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik Türkiye genelinde eski Bakan Danışmanlarından Adem Çelik tarafından  bir araştırma başlatıldı. ‘Eğitim İhtiyaçları Haritası’ çıkartılması için başlatılan anket çalışması bakan Selçuk tarafından değerlendirilip uygulamaya sokulacak.

Bakan Selçuk’un ülke genelinde tüm şehirlerle telekonferans sistemiyle irtibat kurup, sorun ve gelişmeleri canlı olarak tespit etmesi Milli Eğitim camiasında mutlulukla karşılandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİMDE, ZONGULDAK, BULUŞMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı