301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 14:09 Bu haber 1235 kez okundu
 
Ekmek ve simitte zam sinyali!
- Haberi
Ekmek ve simitte zam sinyali!

Zonguldak Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, son aylarda un, susam ve işçilik gibi maliyetlerin artış göstermesi ile ekmek ve simit fiyatlarında da artış beklentisini gündeme getirdiğini ifade etti.

Un, susam ve çeşitli maliyetlerin artış göstermesi ile fırın sahiplerinin zam konusunda taleplerinin bulunduğunu belirten Küçük, ekmek ve simit fiyatı konusunda Türkiye genelinde artış söz konusu olduğunda Zonguldak’taki fırın ve simide de zam yapılabileceğini vurguladı.
 

“ÜYELERİMİZİN FİYAT ARTIŞI TALEBİ SÖZ KONUSUDUR”

Ekmek ve simit fırınlarının fiyat aratışı beklentisi içinde olduklarını belirten Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, “Özellikle simitçi esnaf arkadaşlarımızın artan un fiyatları, susam fiyatları son derece artış göstermesinden dolayı maliyetleri karşılayamaz durumdalar. Simitçi fırınlarımızın hem gramaj konusunda, hem fiyat konusunda olsun bir artış beklentisi söz konusudur. Aynı şey fırınlar için de geçerlidir. Fırınlarımızda da fiyat artışı beklentisi vardır. Orada da un ve çeşitli giderlerde de artış söz konusu olduğundan üyelerimizin talepleri bulunmaktadır.

Biz de ham simit de olsun, hem de ekmekte olsun artan maliyetlerden dolayı artış söz konusu. Tabi üyelerimizin talepleri doğrultusunda biz hareket ederiz. Üyelerimizin fiyat artışı talebi söz konusudur. Şu anda beklenti içerisindeyiz. Gelecek olan talepler doğrultusunda ve Türkiye genelinde fiyat artışı söz konusu olursa ilimizde de ekmek ve simidin fiyatında artış söz konusu olacaktır” dedi.
 

KÜÇÜK’TEN AİDAT YAPILANDIRMA UYARISI

Kahveciler ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Alparslan Küçük, üyelerine çağrıda bulunarak, aidat borçlarını yapılandırmaları gerektiğini ve sürenin de 31 Temmuz 2018 olarak belirlendiğini hatırlatarak, “Malumunuz 2018 yılı içerisinde yeni çıkan torba kanunla beraber vergi ve SSK borçlarının yanında kamu alacaklarının yanında meslek odalarına olan yıllık aidat borçları ile ilgili olarak da aynı yapılandırma kanunun içerisinde üyelerimizin odalara olan borçlarını yapılandırma hakları bulunmaktadır. Bu yasadan üyelerimiz de, Kahveciler ve Lokantacılar esnaf Odası’nın üyeleri de yararlanmaktadır. 31 Temmuz 2018 tarihine kadar üyelerimizin, meslek odamıza müracaat edip borçlarını eşit taksitlerde yapılandırma hakları bulunmaktadır. Yine şunu da ifade etmek istiyorum, tabi ki hem ekonomik durum olsun, hem üyelerimizin kendi mali durumları açısından zaman zaman yıllık aidat borçlarında birikmeler söz konusu olmaktadır. Üyelerimizin bu fırsatı iyi değerlendirmelerini ve odamıza olan aidat borçlarını yapılandırmalarını talep ediyoruz. Son gün 31 Temmuz 2018 tarihidir” diye uyardı.
 

ÜCRET TARİFELERİNDE DEĞİŞİKLİK

Çay ocakları ve kahvehanelerdeki çay fiyatlarında da yeni düzenleme yapıldığını ifade eden Küçük,  “Yine yönetim kurulu kararımız ve Esnaf Odaları Birliği’nin onalı ile beraber kahveci esnaf arkadaşlarımızın ücret tarifelerinde değişikliğe gidilmiş olup 1,25 Krş olan çayın fiyatı kahvehanelerimizde 1,50 Krş olmuştur. Ayrıca çay ocaklarımızda daha önce 1 TL olan fiyat 1,25 Krş olmuştur. Buradan da üyelerimize duyurmak istiyorum kendilerine bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekmek, ve, simitte, zam, sinyali!,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı