Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 17:32 Bu haber 1509 kez okundu
 
EL YIKAMA VE DİŞ FIRÇALAMA EĞİTİMİ VERİLDİ
Level Hospital, Sınav Koleji Anaokulu ve İlkokulu Öğrencilerine doğru el yıkama ve diş fırçalama konusunda eğitim verdi.
SAĞLIK Haberi
EL YIKAMA VE DİŞ FIRÇALAMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Level Hospital; Sınav Koleji Okul Aile Birliği Başkanı Ceren Sevindi Köse’nin davetiyle öğrencilere el hijyeni ve doğru diş fırçalama konusunda eğitim verdi.

Sosyal Sorumluluk ve farkındalık anlamında Level Hospital’i sosyal medyadan takip eden okul aile birliğinin davetleri üzerine, Level Hospital Başhemşiresi Fatma Yanık el hijyeni ve doğru diş fırçalama konusunda eğitim verdi.

Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencilerine bilgilendirici anlatımlar yapılıktan sonra, sağlık personelinin gitarla eşlik ettiği eğitim, çocukların öğrenmesinde müziğin etkili olması çok hoşlarına gitti. Eğlenerek öğrenirken uygulamalı el yıkama eğitimi yapan çocuklar Mikrop savaşçısı ünvanı alarak hijyen belgeleri verildi.

Başhemşire Fatma Yanık, sağlık için enfeksiyonların önlenmesinde; en etkili, en ucuz, en kolay yöntemin el yıkamak olduğu vurgulandı.

Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Yetimoğlu’nun hazır bulunduğu eğitimde 58 öğrenciye ‘Hijyen Sertifikaları’ verilirken, Sınav Koleji İlkokul Müdürü Didem Göktaş ise Level Hospital adına Başhemşire Fatma Yanık’a plaket verdi.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EL, YIKAMA, VE, DİŞ, FIRÇALAMA, EĞİTİMİ, VERİLDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı