google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 13:26 Bu haber 3826 kez okundu
 
EN İYİ YÖNETMEN: AYAZ
KÜLTÜR Haberi
EN İYİ YÖNETMEN: AYAZ

Saha komiserliğinin yanı sıra Zonguldak Belediye Kültür Merkezi oyuncuları arasında yer alan Nihat Ayaz, Uluslararası Hak-İş Kısa Film Yarışması’nda emek ve hakkını arayan belediye işçisini konu alan Zirve adlı filmi “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle Hak-İş tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Hak-İş Kısa Film Yarışması Ankara Hilton Garden Inn Otel’de yapıldı. 214’ü Türkiye’den olmak üzere toplamda 119 ülkeden 4 bin 46 filmin başvuru yaptığı yarışmada, 11 kategoride ödüller dağıtıldı.

Zonguldak'ı temsilen yarışmaya katılan Belediye Kültür Merkezi oyuncusu ve aynı zamanda saha komiseri 43 yaşındaki Nihat Ayaz’ın emek ve hakkını arayan belediye işçisini konu alan filmi “En Iyi Yönetmen” ödülüne layık görüldü. Ayaz almış olduğu bu büyük başarıyı sosyal medya hesabı üzerinden sevenleri ile paylaştı.

ÖDÜLÜ ZONGULDAK’A ARMAĞAN ETTİ

Ayaz, ödülden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bolu Belediyesi’nde yaşanan olaylardan esinlenerek bu senaryoyu oluşturdum. Aynı zamanda yönetmenliğini de yaptığım kısa filmi mile ödül aldım. Bu ödülü almam da bana yardımcı olan Hak İş Ailesine, Kültür ve Sanat Komitesine, oyuncu arkadaşlarıma, teknik ekibe, Sayın Abdullah Bakır abime, bana destek veren, bana dua eden herkese Teşekkür ederim. Bundan sonra da farklı projelerim gelecek. Aldığım ödülü Zonguldak halkına ithaf ediyorum.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: EN, İYİ, YÖNETMEN:, AYAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı