0
Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 15:55 Bu haber 1672 kez okundu
 
Engelli Gence Doğum Günü Jesti
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ender görülen bir hastalık nedeniyle doğuştan engelli olan Mehmet Çınar’a isteği üzerine, belediyede doğum günü düzenledi
GÜNDEM Haberi
Engelli Gence Doğum Günü Jesti

Çaycuma’da yaşamını sürdüren doğuştan engelli Mehmet Çınar, doğum gününü Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile birlikte kutlamak istedi. Anne Yeter Çınar aracılığıyla bu istekten haberdar olan Başkan Kantarcı, 49xxxy kromozom fazlalığı ve epilepsi hastası olan Mehmet Çınar’a, Belediye Meclis Salonu’nda bir doğum günü partisi düzenledi. Belediye personelinin de katıldığı partide pasta üzerindeki mumları Başkan Kantarcı ile birlikte söndüren engelli Mehmet Çınar büyük bir sevinç yaşadı. Kantarcı’nın, engelli gençle birlikte çekilmiş fotoğrafının bulunduğu pastayı keserken, “Aman dikkat, birbirimizi kesmeyelim” şeklinde espri yapması salonda gülüşmelere yol açtı. Mutluluğu gözlerinden okunan Çınar, kesilen pastadan Başkan Kantarcı ve diğer davetlilere ikram ederken Kantarcı da, Çınar’a, doğum günü hediyesi olarak bir futbol topu armağan etti.

“BAYRAKLI” BAŞKAN

On sekizinci yaş gününü kutladıkları oğlunun küçüklüğünden beri itfaiye, ambulans ve polis araçlarına özel bir ilgisi olduğunu belirten anne Serpil Çınar, geçen yıl itfaiye binasında, bu yıl ise belediye binasında doğum gününü kutladıklarını söyledi. Daha önce kendisine bayrak hediye ettiği için, oğlunun, Başkan Kantarcı’ya “Bayraklı” diye hitap ettiğini vurgulayan anne Çınar, “Doğum günü partisi düzenlememize yardımcı olduğu için başta Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve personeline çok teşekkür ediyorum. Oğlumun mutluluğunu görmek beni çok sevindiriyor” dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, Gence, Doğum, Günü, Jesti,
Yorumlar
Haber Yazılımı