Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 14:05 Bu haber 2125 kez okundu
 
ERDEM: BOSNALI KARDEŞLERİMİZE SABIRLAR DİLİYORUZ
GÜNDEM Haberi
ERDEM: BOSNALI KARDEŞLERİMİZE SABIRLAR DİLİYORUZ

Zonguldak Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Tahsin Erdem, 11 Temmuz 1995 tarihinde Bosnalı Müslümanların tarihte yaşadıkları en büyük acılardan biri olan Srebrenistsa Katliamının yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanmış en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen ve en az 8 bin 372 Boşnak sivilin hunharca katledildiği Srebrenitsa soykırımının utanç verici olduğunu belirten Erdem, katliamın 24’ncü yılında Bosnalı Müslümanlara sabırlar dilerken, şehitlere rahmet diledi.

Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Tahsin Erdem, “11 Temmuz 1995 tarihinde sırp askerleri tarafından, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden, en az 8.372 Bosnalı kardeşimizi katlederek yapmış olduğu ve dünyanın gözü önünde yaşanan tarihin en utanç verici trajedilerinden biri olan Srebrenitsa katliamı, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımı olması ve Avrupa’daki hukuksal olarak ilk kez belgelenmiş soykırım olması açısından da önem taşımaktadır.

Srebrenitsa katliamı soykırım suçunun korkunç yüzünü insanlığa bir kez daha göstermiş olup, katliamın 24'üncü yılında aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Bosnalı kardeşlerimize sabırlar diliyoruz” dedi.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDEM:, BOSNALI, KARDEŞLERİMİZE, SABIRLAR, DİLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı