0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 14:16 Bu haber 1825 kez okundu
 
Eski Milletvekili ‘Vefa İstasyonu’nda
Eski Milletvekili ‘Vefa İstasyonu’nda
- Haberi
Eski Milletvekili ‘Vefa İstasyonu’nda

Zonguldak eski Milletvekili Kemal Anadol, Konak Belediyesinin düzenlediği ‘Vefa İstasyonu’ adlı etkinliğe ‘Ayrılıklara Dokunan Kalem Kemal Anadol’ başlıklı çalışmayla konuk olacak.

 İzmir Konak Belediyesi Türkiye Yazarlar Sendikasının katkılarıyla, düzenli olarak, “Vefa istasyonu” adıyla etkinlikler düzenliyor. Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliklerde, Türk edebiyatına iz düşürmüş, yaşayan, yazın insanları konuk edilerek kişiliği ve kitapları üzerine sunumlar yapılıyor. Daha önceleri Muzaffer İzgü, Özdemir Nutku, Tarık Dursun K., Sennur Sezer ve yolu Zonguldak’tan geçen yazın insanlarından Mehmet Yaşar Bilen gibi birçok yazarın konuk olduğu etkinliğe, bu kez, Zonguldak eski Milletvekili Kemal Anadol konuk oluyor. “Ayrılıklara Dokunan Kalem Kemal Anadol” başlığıyla yapılacak etkinlikte Abdullah Bizden, Erdal Karademir, Hüseyin Yurttaş ve Sancar Maruflu Anadol’ un yaşamı ve edebiyatçı kişiliğini anlatıyor. M. Osman Akbaşak’ ın yönetmenliğini yaptığı etkinlikte Ferhat İşlek bir görsel sunum yaparken, etkinliğin sunumunu Y. Bekir Yurdakul yapıyor. Sanat ve siyaset dünyasından yoğun katılım beklenen etkinlik, 25 Ocak Perşembe günü saat 18.00’de başlıyor.

 

KEMAL ANADOL KİMDİR?

K. Kemal Anadol, 25 Kasım 1941'de Karabük Safranbolu'da doğdu. Babasının adı Mustafa Zihni, annesinin adı Emine Sururiye'dir. Karadeniz Ereğli’de gördüğü ilk ve ortaöğrenimin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Ereğli Memleket gazetesini çıkararak, gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü'nü üstlendi ve köşe yazarlığını yaptı. Emek dergisinin sürekli yazarı oldu. Türkiye Barış Derneğinin Genel Başkan Vekilliği görevini yürüttü. Yeni Yüzyıl gazetesinde hukuk, demokrasi ve çevre konulu sürekli yazılar yazdı. Yayınlanmış 6 kitabı bulunuyor. 12 Eylül döneminde bir dönem hapis de yatan Anadol, Türkiye Yazarlar Sendikası ile Bilim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği üyesi. Cumhuriyet Gazetesi "Yunus Nadi Armağanı" ile "Abdi İpekçi Barış-Dostluk Ödülü"nü kazanan Anadol 15(IV), 16(V) Dönem Zonguldak, 18 ve 22. Dönem İzmir Milletvekili olarak TBMM'de görev yaptı. Anadol, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 (Haber Merkezi)

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Milletvekili, ‘Vefa, İstasyonu’nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı