google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:26 Bu haber 1393 kez okundu
 
EYLEMCİ VELİLER PAZARTESİ’Yİ BEKLİYOR
GÜNDEM Haberi
EYLEMCİ VELİLER PAZARTESİ’Yİ BEKLİYOR

Zonguldak’ta yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkılan Gazi Ortaokulu'nun öğrencileri ve velileri, eğitim gördükleri geçici okuldan yeni okullarına hala dönememeleri nedeniyle başlattıkları 'Okulumuzu istiyoruz' eylemine 14’üncü gününde devam etti.

Mithatpaşa Mahallesi İsmetpaşa Sokak’ta bulunan Gazi Ortaokulu, yenisi yapılmak üzere 3 yıl önce yıkıldı. Öğrenciler, yeni okul binası yapılana kadar geçici olarak Mithatpaşa İlkokulu'na taşındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkileri, bina yıkıldıktan sonra yaptıkları açıklamada inşaat bitince öğrencilerin tekrar okullarına döneceğini söyledi. Yeni okul binasının bitmesinin ardından öğrenciler, okullarına dönmeyi beklerken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden olumsuz haber geldi. Yeni binanın başka okula tahsis edileceği açıklandı ve öğrencilerin geçici olarak yerleştirildikleri okulda eğitimlerine devam edeceği belirtildi.

Bunun üzerine veliler ve öğrenciler, 2 Şubat'tan itibaren her gün Madenci Anıtı'nda toplanarak, 'Okulumuzu istiyoruz' eylemi yaptı.  Bugün 14’ünci kez öğrencilerle birlikte toplanan veliler, okullarına dönmek istediklerini dile getirdi. Sesimiz ve eylemlerimiz Milletvekillerine kadar ulaştı diyen Gazi Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, “Duyumlarımızda olumlu gelişme var ancak bize şu ana kadar gazi ortaokulu sizindir denilmedi.  Bizim amacımız Öğrencilerimizin iyi bir okulda eğitimlerini almaları bir gelecek sahip olmalarıdır. Bu eylemlerimiz okulun suçu bize verinceye kadar devam edecektir. Önümüzdeki hafta pazartesi günü olumlu sonuç bekliyoruz.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: EYLEMCİ, VELİLER, PAZARTESİ’Yİ, BEKLİYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı