301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 16:48 Bu haber 1630 kez okundu
 
FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYORLAR
GÜNDEM Haberi
FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYORLAR

* Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi tüm hızla Kalfalık ve Ustalık sınavlarını yapmaya devam ediyor. Kalfalık ve Ustalık sınavlarını İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı ve Şube Müdürleri nezaretinde yapıldı. 
* Okul Müdürü Gülşen Taşten; ülkemizde ara elemana ihtiyaç olduğunu işletmelerin işi bilen kalifiye eleman aradıklarını belirtti. Usta ve Kalfalar iyi not almak için müdürlerin karşısında ter döktüler. 


Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapılan Kalfalık ve Ustalık sınavları İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, şube müdürlerinin gözetiminde yapıldı.  
Şubat ve Haziran aylarında yapılan Kalfalık ve Ustalık sınavlarını İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, Mesleki Eğitim den sorumlu Şube müdürü Mehmet Korkmaz, Şube müdürü Yasin Türkoğlu, Şube müdürü  İlhan Sabit Memiş, Şube müdürü Özkan Poyraz ziyaret ederek Okul Müdürü Gülşen Taşten’den sınavlar hakkında bilgi aldılar. 
Okul Müdürü Gülşen Taşten ülkemizde ara elemana ihtiyaç olduğunu işletmelerin işi bilen kalifiye eleman aradıklarını belirterek, “ Okulumuz Meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı gerekli belgeler tamamlandıktan sonra sınavlara tabii tutarak yeterliliklerini ölçmektedir. Yeterlilik düzeyine göre Kalfa ve Usta olarak belgelendirmektedir. Haziran Sınav döneminde İlimizde Kalfalık Sınavlarına 80, Ustalık Sınavlarına 67 toplam 147 kişi girmiştir dedi. İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı okullarımızın her zaman yanındayız. Yaptıkları çalışmaları yerinde ziyaret ederek İlimizde Eğitim ve Öğretimi en iyi seviyelere taşıyacaklarını belirtti” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FABRİKA, GİBİ, ÇALIŞIYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı