Haber Detayı
11 Ağustos 2017 - Cuma 18:08 Bu haber 2447 kez okundu
 
Faciadan dönüldü
Zonguldak Gazipaşa Caddesi’nde eski bir binanın mantolama çalışması yapıldığı sırada 5’nci katta yapılan çalışma sırasında binanın duvarı caddeye düştü, şans eseri yaralanan olmadı.
YAŞAM Haberi
Faciadan dönüldü

Olay dün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Recep Ricaloğlu’na ait olduğu belirtilen eski bir binada yapılan inşaat ve mantolama çalışması yapıldığı sırada binanın 5’nci katından yaklaşık 20 kilo ağırlığında duvar büyük bir gürültü ile cadde üzerine düştü. Yere düşen duvar, iskeleye çarparak hızını keserken, kalabalık olan caddeden geçen vatandaşlar şans eseri kurtuldu.
İnşaat kalıntılarının düşmesi ile birlikte olay yerine gelen zabıta ve Polis çevrede güvenlik önlemi alırken, Zonguldak belediyesi Zabıta ekipleri inşaat sahibine, gerekli güvenlik önlemleri almadığı gerekçesiyle idari para cezası verirken, çelik konsriksiyonlu tedbir alınıncaya kadar inşaat çalışmasına durdurma cezası da verildiği öğrenildi.


VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Gazipaşa Caddesi üzerinde yapılan inşaat ve mantolama çalışması sırasında gerekli önlemlerin alınmadığını ileri süren vatandaşlar, “İnsanların yoğun olarak geçtiği cadde üzerinde yapılan inşaatlarda gerekli önlemler neden alınmıyor. Bu eski bir bina ve bu binadan yapılan çalışma sırasında 5’nci kattan düşen inşaat kalıntıları ve yaklaşık 20 kiloluk duvar ya bir kişinin kafasına gelseydi sorumlusu kim olacaktı. Allah’tan kimsenin burnu kanamazken, yetkililer neden böyle inşaatları denetlemiyor, neden önlem alınmıyor” diye tepki gösterdiler.
İNŞAAT DURDU, PARA CEZASI VERİLDİ ÖNLEM ALINDI
Şans eseri kimsenin burnunun bile kanamadığı olayda inşaat sahibine para cezası ve inşaatı durdurma cezası verilirken, olay sonrası Belediye Zabıta ekipleri çevreye güvenlik şeridi çekerek önlem almaya çalıştı.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Faciadan, dönüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı