“GAZETECİLERİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ ”
Haber
14 Ocak 2020 - Salı 17:50 Bu haber 3293 kez okundu
 
“GAZETECİLERİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ ”
SAĞLIK Haberi
“GAZETECİLERİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ ”

Bülent Ecevit Üniversitesi  (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi  Çalışan Gazeteciler Günü  nedeniyle  basın mensuplarını Check-Up (Genel sağlık taraması)’ dan geçirdi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “Gece gündüz demeden görevleri başında fedakârlık gösteren gazetecilerin sağlığı bizim için çok önemli.” dedi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti işbirliği ile Bülent Ecevit Üniversitesi arasında yapılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla  gazeteciler sağlık taramasından geçirildi.  Zonguldaklı gazetecilerin geniş katılım gösterdiği 14 Ocak Salı günü sunulan sağlık hizmetinin ardından kahvaltılı basın toplantısına geçildi.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, “Gece gündüz demeden görevleri başında fedakârlık gösteren gazetecilerin sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için Üniversite olarak imkânlar dâhilinde destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Haber alma hakkını zor şartlar altında yerine getirmeye çalışan gazetecilerin, önemli bir kamu görevi icra ediyorlar.  İlimizdeki basın emekçilerinin sağlıklı bir vücuda sahip olmaları, bu sağlığı sosyal yaşamlarına pozitif yönde yansıtabilmeleri adına Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak destekte bulunmak istedik.” dedi. Basın çalışanları ve ailelerini kapsayan Check-Up hizmeti, 17 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GAZETECİLERİN, SAĞLIĞI, BİZİM, İÇİN, ÖNEMLİ, ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı