Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 17:55 Bu haber 2273 kez okundu
 
Gazipaşa Caddesi paramparça
Gazipaşa Caddesi ve Nizam Caddesi üzerinde, Başkent EnerjiSa ile Türk Telekom’un yer altı hat çalışması tamamlanırken, Zonguldak Belediyesi ise bu çalışmaların ardından başlattığı kaldırım yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında cadde araç trafiğine kapatıldı, esnaflar çalışmaların hızlandırılmasını istiyor.
YAŞAM Haberi
 Gazipaşa Caddesi paramparça

Çetin ÖZDEMİR
Zonguldak’ta Ramazan bayramı öncesinde başlayan alt yapı ve kaldırım yenileme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Gazipaşa Caddesi ve Nizam Caddesi üzerinde, Başkent EnerjiSa ile Türk Telekom’un yer altı hat çalışması tamamlanırken, Zonguldak Belediyesi ise bu çalışmaların ardından başlattığı kaldırım yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
Zonguldak Belediyesi, Liman Caddesi’nden başladığı kaldırım yenileme çalışmasını Yeni Camii yanına kadar tamamlarken, Emral çarşısı üzerindeki kaldırım yenileme kapsamında dünden itibaren önce kanalizasyon hatlarını yeniliyor, ardından da kaldırımları yenileyecek.
Gazipaşa Caddesi’nin diğer bölümünün dün başlayan kazı çalışmaları sırasında daha önce tıkanan kanalizasyon sistemleri de enerji ve Telekom hatları ile birlikte yenilenerek alt yapı sağlamlaştırılıyor.


CADDE ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI
Cadde üzerinde başlatılan alt yapı ve kaldırım yenileme çalışmaları sırasında, Zonguldak kent merkezinin tek caddesi olan Gazipaşa Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması, çalışmaları hızlandırırken, araçlar Fevkani köprü üzerinden Uzunmehmet Caddesi ile Valilik binası yanından veriliyor.
ESNAFLAR: GECE DE ÇALIŞSINLAR
 Yaklaşık bir buçuk aydan beri devam enerji ve Telekom hatları ile birlikte kaldırım yenileme çalışmaları sırasında, Gazipaşa Caddesi üzerinde ticaret yapan esnaflar  büyük ölçüde iş yapamaz duruma geldiklerini belirterek, çalışmaların daha da hızlandırılması için gece geç saatlere kadar çalışılıp, işin bir an önce tamamlanmasını istiyorlar.
Kaldırım yenileme çalışmaları nedeniyle caddenin adeta paramparça olduğunu ifade eden esnaflar, “Bu çalışmalar mutlaka olacak, Zonguldak için elzem bir durum ancak, şunun şurasında Gazipaşa Caddesi kaç metre ki, bunca zamandır bitirilemiyor.  Sabah saatlerinde başlayan çalışmalar adeta memurların çalışma saatleri gibi. En azından gece saat 245.00’e kadar çalışılsa bu sorunlar ortadan kalkar. Biz bu dükkanlara yüklü miktarda kira veriyoruz, personel çalıştırıyoruz. İş yapamazsak kira ödeyemeyiz, personelin maaşını veremeyiz, vergimizi, sigortamızı ödeyemeyiz. Belediye’den rica ediyoruz, çalışmaları hızlandırsınlar, bayram geliyor para kazanmamız lazım. Bu halde dükkanlarımıza müşteri gelemiyor” şeklinde sıkıntılarını dile getirdiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gazipaşa, Caddesi, paramparça,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı