google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 16:19 Bu haber 1095 kez okundu
 
GAZİPAŞA TRAFİĞİ FELÇ!
GÜNDEM Haberi
GAZİPAŞA TRAFİĞİ FELÇ!

Zonguldak kent merkezinin tek caddesi olan ve espri olsun diye ismine “Mecburiyet Caddesi” olarak da verilen Gazipaşa Caddesi, Koronaviras salgını yasaklarından önce de aynı görüntüler vardı, hayatın normale dönmesinden sonra da benzer görüntüler var.

Hemen hergün binlerce aracın geçiş yaptığı, kent merkezinden Kilimli, Çatalağzı, Filyos istikametine de bu yönden araçların geçişinin verilmesi ile günlük araç sirkülasyonu binlerle ifade ediliyor.

Günlük taksi, dolmuş ve benzeri küçük ve orta boyuttaki araçların kullandığı Gazipaşa Caddesi’nde büyük kamyon, harç mikserleri ve tırların geçiş saatleri belirlenmesine rağmen, her saat, her dakika bu caddeyi kullanmaları hem trafik sıkışıklığına neden oluyor, hem de bu cadde üzerinde yoğunlaşan vatandaşları çileden çıkarıyor.

SAHİL İNŞAATINDAKİ KAMYONLAR TRAFİĞİ ALT ÜST EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmaları başlayan Zonguldak sahilindeki inşaat çalışmaları sırasında hafriyatları alan onlarca kamyonun da Gazipaşa Caddesi üzerinden geçiş yapmaları trafiğin artmasına neden olduğu söyleniyor.

HER YER OTOPARK OLDU

Zonguldak kent merkezinin tek caddesi olan Gazipaşa Caddesi’ndeki araç seyri yoğunluğu gün boyunca devam ederken, özellikle araç sürücüleri Gazipaşa Caddesi, Uzunmehmet Caddesi, Bülent Ecevit Caddesi, Soğuksu ve Acılık’ta son günlerde artan araç sirkülasyonu ve buna bağlı olarak da özel araçların sağlı-sollu park etmeleri trafik sıkışıklığına neden oluyor.

AMBULANSLAR ZORLANIYOR

Zonguldak kent merkezi ve çeşitli mahallelerden acil hasta nakli yapan ambulansların da artan araç trafiğinden dolayı özellikle Gazipaşa Caddesi üzerinde dakikalarca beklemek zorunda kalırken, büyük uğraşlar sonucunda 2 dakikada hastaneye ulaşacağı yerde, artan araç trafiği nedeniyle birkaç dakika daha eklenerek acil hastaları hastaneye ulaştırmak zorunda kalıyor.

TEK ÇÖZÜM MİTHATPAŞA TÜNELİ

Zonguldak kent merkezinde hareket halindeki günlük araç sayısının daha fazla artması, buna bağlı olarak şehir içi trafiğinin de tek yönlü olması ve trafik akışına olumsuz etki yaparken, Kilimli yönüne gidecek küçük ve büyük boydaki araçlar için tek çözüm yolunun Mithatpaşa tüneli olduğu bir gerçek.

Mithatpaşa tüneli inşaatının henüz bitmemesi, 2021 yılında bitecek diye açıklama yapılması ile en az bir yıl daha Gazipaşa Caddesi üzerindeki araç yoğunluğunu göreceğiz anlamı taşıyor.

Haber :Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAZİPAŞA, TRAFİĞİ, FELÇ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı