Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 17:25 Bu haber 2269 kez okundu
 
GAZİYE SALDIRANLAR TUTUKLANDI
Önceki gün Türkiye ve Zonguldak kamuoyunda tepkilere neden olan Terörle Mücadele gazisi Hasan Özdemir’in (48) darp edilmesi olayında serbest bırakılan iki kişi yeniden tutuklandı. Asfalta bastığı için dövülen gazi Hasan Özdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesi beyin cerrahisi servisinde tedavi altına alındı. Özdemir’in elmacık, boynunda kırık saplandı. Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, yaşanan olaya tepki göstererek “ Biz bu vatana hizmet etmekten ve can vermekten başka ne yaptık. Sucumuz ne” diyerek sıra şehit ailelerin de mi dedi.
GÜNDEM Haberi
GAZİYE SALDIRANLAR TUTUKLANDI

Zonguldak’ta geçtiğimiz gün yeni yapılan asfalta bastığı için gazi Hasan Özdemir, darp edenlerin haberi sosyal medyada yer alınca yeniden tutuklandı. Vatani görevini yaparken teröristlerle çıkan çatışmada 1992 yılında gazi olan, her yıl Gülhane Askeri TIP Akademisinde tedavi gören iki çocuk babası Hasan Özdemir,” Ben bu kötülüğü hak edecek ne yaptım. Gazilere saldırmak ve darp etmek bu kadar kolay mı?. Gaziyim diye yalvarmama rağmen acımadan dövdüler. Gazi ve şehit ailelerine biraz anlayış istiyorum” dedi.   Gazi Hasan Özdemir, darp edildikten sonra ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine, daha sonra Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi TIP Fakültesine kaldırıldı. Muayenesi yapılan gazi Özdemir’in elmacık kemiğinde boynunda kırık olduğu tespit edildi.

 

YORULMAZ; SIRA ŞEHİT AİLELERİNDE Mİ ?

 

Asfalta bastığı için dart edilen gazi Hasan Özdemir’in çirkin saldırıyı hak etmediği söyleyen Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, “ Gazi demek yarım insan demektir. Gaziler vücutlarının bir kısmını bu vatan için feda etmiş insanlardır. Sıra Şehit ailelerine mi geliyor. Vücutlarını bu ülke için siper eden insana vurmak insanlık dışıdır. Zonguldak’ta bu tür olayların yaşanması Şehit ailelerini ve gazileri üzmüştür. Saldırganlara adaletin hak ettiği cezayı vereceğinden hiç şüphem yok. Saldırganların serbest bırakılmaları camiamızı üzmüştü ama tutuklanmaları sevindirdi” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAZİYE, SALDIRANLAR, TUTUKLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı