0
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 15:03 Bu haber 1549 kez okundu
 
Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi sona erdi
GÜNDEM Haberi
Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi sona erdi

Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Öğrenci Topluluğu öncülüğünde 11 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ve farklı üniversitelerden 33 Geleceğin Sosyal Bilimcisinin katılımıyla gerçekleştirilen Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi III sona erdi.

Kongre,  Ahmet Zengin Konferans Salonunda saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Kongre açılışında sırasıyla İİBF Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse ve Dr. Öğr. Üyesi Volkan Bektaş açılış konuşmaları yaptı. Geleceğin Sosyal Bilimcileri Ulusal Öğrenci Kongresi III’e Türkiye’nin farklı üniversitelerden katılan 33 öğrenci, 5 oturumda toplam 25 bildiri sundu. 
Kongrenin kapanış ve ödül töreni ise Arif Amirov Konferans Salonunda Zonguldak Belediye Başkan Vekili Özberk Papila, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse, İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamza Çeştepe, öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kapanış değerlendirme konuşması yapan İİBF Dekanı Prof. Dr. Yasemin Köse, İktisat Öğrenci Topluluğunun üçüncüsünü düzenlediği kongrenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü, farklı üniversitelerden gelen 33 misafirin en iyi şekilde ağırlandığını belirterek kongrenin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Kapanış konuşmasından sonra ödül törenine geçildi. Öğrencilerin bilimsel çalışmaları değerlendirme fırsatı bulduğu kongrede en iyi bildiri ödülü Süleyman Demirel Üniversitesinden İdris Şimşek,  Ünes Şen ve Mehmet Yalçınkaya aldı. İkincilik ödülünü Kastamonu Üniversitesinden Seda Kınalı ve Gamze Arpuş, üçüncülük ödülünü ise Bülent Ecevit Üniversitesinden Sinan Güneş aldı. Kongre, kapanış sonrası düzenlenen gala yemeği ile son buldu. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geleceğin, Sosyal, Bilimcileri, Ulusal, Öğrenci, Kongresi, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı