Gençoğlu, google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
22 Eylül 2017 - Cuma 10:56 Bu haber 7430 kez okundu
 
Gençoğlu,
GÜNDEM Haberi
Gençoğlu,

Zonguldak’ta 4. Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı başladı. 
Zonguldak’ta Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) ile Bülent Ecevit Üniversitesince (BEÜ) ortaklaşa düzenlenen ve iki gün sürecek olan 4. Muhasebe ve Denetim Standartları Çalıştayı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. BEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yasemin Köse, “Biz doçentlik sınavlarına hazırlanırken hep bu tip çalıştayların olmasını arzu ederdik. MUFAD bu konuda öncülük yaparak büyük bir sosyal sorumluluk bilinciyle genç arkadaşlar ve meslek mensuplarının kendilerini geliştirmesi açısından önemli bir çalışmayı hayata koydu” diye konuştu.
MUFAD Başkanı Prof. Dd. Ümit Gücenme Gençoğlu ise uluslararası standartlar ile uyumlu finansal raporlama yapmanın mümkün hale geldiğine dikkat çekerek şöyle dedi:
“Ülkemizde artık muhasebenin güvenilir bilgi üretmesi ve bu bilgilere dayanarak karar vermesi anlayışı yaygınlaşmaya başlamıştır. Artık uluslararası standartlar ile uyumlu finansal raporlama yapmak ve uluslararası standartlarla uyumlu muhasebe denetimini gerçekleştirmek mümkün hale gelmiştir. Bu anlamda önemli bir yol katettik. Son aşama ise 29 Temmuz itibariyle yayınlanan büyük ve orta ölçekli işletmeler için finansal raporlama standartlarıdır. Bu da bağımsız denetime kriter oluşturacak standartların tamamlaması anlamında önemli bir adım olmuştur. Bunun öncesinde muhasebe sistemi uygulama genel tebliğiydi. Dolayısıyla iki farklı standart uygulanması söz konusuydu.”
Açılış konuşmalarının ardından çalıştay ilk oturumla başladı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gençoğlu,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı