GEZEN SİNEMA TIRI GÖSTERİMLERE BAŞLADI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
26 Eylül 2020 - Cumartesi 16:32 Bu haber 2571 kez okundu
 
GEZEN SİNEMA TIRI GÖSTERİMLERE BAŞLADI
KÜLTÜR Haberi
 GEZEN SİNEMA TIRI GÖSTERİMLERE BAŞLADI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nce hayata geçirilen “Gezen Sinema Tırı”, bu kez Kilimli’de  sinemaseverlerle buluştu.     

Kilimli ilçe Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneği’nin ortak projesi olan “Gezen Sinema Tırı” Kilimli ilçesinde gösterimlere başladı.

Kilimli ‘de Karadon'da okul önünde ve Gültekin Parlar Sahil Spor Parkı Kompleksi önünde çocuk ve yetişkinler açık havada sinema keyfi yaşadı.

Açık havada gerçekleştirilen Etkinlikte çocuklar için, “Kral Şakir” ve “Rafadan Tayfa” yetişkinler için de, “Dağ-2”, “Annemin Yarası” ve “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı filmleri izletiliyor.

Her yaş grubundan Kilimlililer açık havada sinema seyretmeni keyfini yaşadı ve stres attılar.

Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun  ve Kilimli İlçe Emniyet Müdürü Haydar Bozkurt'ta vatandaşlarla birlikte bir sinema izledi.

“KOLTUKLAR YETMİYOR”

Gezen Sinema Organizatörü Erol Gözen, "Sanat için yola açık derneği çocuklar için gezen sinemayız. kültür bakanlığı destekli bir proje. 2018 yılında yola çıktık, Bugün 37.ilimizdeyiz. Yaklaşık 500 bin çocuğa ulaştık. Ama bu yılki pandemi dolayısıyla açık hava sinemasına döndük halkımızın sanatsız ve sinemasız kalmaması için sosyal mesafeye uygun olarak nostaljik gece sineması yapıyoruz. 2 gün daha buradayız. Çatalağzı ve Kozlu'ya da geçeceğiz. İlgi çok yoğun. Halkımız zaten pandemiden dolayı evlerinde bunalmış durumda. Her akşam böyle yoğun geçiyor. Koltuklar yetmiyor." dedi.

Haber Merkezi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , GEZEN, SİNEMA, TIRI, GÖSTERİMLERE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı