google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 15:24 Bu haber 1369 kez okundu
 
GİYSİ PAZARININ AKIBETİ NE OLACAK?
- Haberi
GİYSİ PAZARININ AKIBETİ NE OLACAK?

Bu fotoğraf mülteci çadırı değil, Afrika’daki yoksulların yaşadığı mekan hiç değil. Burası Zonguldak kent merkezinin göbeğinde, günde yüzlerce insanın geçtiği, giysi pazarı olan bir yer.

Yıllardır Zonguldak Soğuksu bölgesinde, haftanın iki günü Çarşamba ve Cumartesi günleri giysi pazarı, diğer günler otopark olarak kullanılan alan, bugüne kadar her seçim döneminde proje hazırlanmasına rağmen ne bir çare bulunabildi, ne de bu çirkin görüntüden kurtarılabildi.

Her seçim döneminde Belediye Başkan adayları burada ticari faaliyette bulunan esnafları ziyaret eder, sorunlarını dinler, çözüm bulacaklarını, bu alanın daha modern bir yapı haline getirecekleri konusunda söz veriyorlardı.

Ne yazık ki, verilen o sözler hep lafta kaldı. “Söz uçar, yazı kalır” misali, burası için ne sözler verildi, ne projeler hazırlandı ama yine çözüm de yok, değişen bir şey de yok.

Eski Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir giysi pazarında esnaflık yapan esnaflarla defalarca toplantı yapmış, onlara Soğuksu Pazaryerinde yer tahsis etmişti fakat buradaki esnaflar Soğuksu pazaryerine gitmek istememişlerdi.

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın giysi pazarı ile ilgili bugüne kadar ne seçim döneminde, ne de 9 aylık başkanlığı döneminde hiçbir söylemde bulunmaması bu alanın ne olacağı konusunu gündeme getirirken, giysi pazarının Lavuar alanı projesine dahil edilmeyeceği konusunda açıklama bekleniyor.

GÖRÜNTÜSÜ ÇOK ÇİRKİN!

Fevkani köprüsü Soğuksu ayağının hemen yanında bulunan giysi pazarının üzeri tam bir rezil bir durumda. Pazarın üzeri yırtık branda ve eskimiş, yer yer kırık çatı kaplamalarıyla örtülü pazarın görüntüsü Zonguldak’a yakışmadığı gibi çirkin bir görüntü ile vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

Haber: Çetin ÖZEDMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GİYSİ, PAZARININ, AKIBETİ, NE, OLACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı