google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 11:23 Bu haber 2355 kez okundu
 
“GÖREVDEN ALMALARDA HİÇBİR TAVSİYEM OLMAMIŞTIR”
SİYASET Haberi
“GÖREVDEN ALMALARDA HİÇBİR TAVSİYEM OLMAMIŞTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak eski İl Başkanı ve Zonguldak Belediye Başkan Adayı Hamdi Ayan,  Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy’un görevden alınması ile ilgili açıklamada bulundu.

Kıransoy’un bir haksızlık olduğu düşünüyorsa e Merkez Yönetim Kurulu (MYK)’na yazılı veya sözlü olarak başvuru yapılabileceğini söyleyen Ayan, “Son olarak ifade ediyorum benim için Zonguldak siyaseti 31 Mart akşamı bitmiştir Zonguldak sevdası devam etmektedir.” dedi.

Ayan yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “ Son günlerde yaşanan gelişmeler ışığında açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Öncelikle Elazığ bağlı Sivrice ilçemiz de yaşadığımız depremde Hayatlarını kaybeden Vatan evlatlarına başsağlığı diliyor yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum. Rabbim bizleri görünen ve görünmeyen afetlerden korusun. Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ilimizin önemli kazanımıdır desteklenmeli varlığı muhafaza edilmelidir Doktor ve personel eksiklikleri biran evvel giderilmelidir. Çatalağzı Termik Santrali (ÇATES)  ile alakalı olarak 24 Ocak 2016 yılında özelleştirilmesinin yanlış olacağını Başta TTK ve Redevans işletmelerinin olumsuz etkileneceğini bilerek 3600 imza toplayıp Dönemin Cumhur Başkanı Başbakanlık ve Enerji Bakanlığına imzalar gönderilmiştir gelinen noktada haklılığımız ortaya çıkmıştır. Çözüm olarak Kurumun ÇATES’i geri alması hem kurumun geleceği hem Zonguldak için kaçınılmaz gerçek olarak önümüzde durmaktadır. Zonguldak Belediyesi desteklenmeli Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine birlik beraberlik vurgusu yapılarak çalışmalara hız kazandırılmalıdır. MHP Türk Siyasetinde kurumsal yapısı gereği Tüzüğüne en bağlı Parti olarak faaliyetlerine devam etmektedir 31 Mart seçimleri sonrasında bir kez Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ederek Şahsıma güveninden ve ilimize gelerek onurlandırdıkları için şükranlarımı ifade ettim yanı sıra bayramlaşma münasebeti ile bir kez İl Başkanlığı’nın programına katıldım sonrası köşeme çekildim. Buna rağmen her platformda adımın geçtiğini görmekteyim. Ülkücü hareket şunu çok iyi bilmelidir ne mevcut İl Başkanının göreve gelmesinde nede görevden almalarda hiçbir tavsiyem olmamıştır. Kaldı ki Milliyetçi ve Ülkücü hareket yaklaşan kongrelerde en sağlıklı kararı verecektir.  Şayet halen bir haksızlık olduğu düşünülüyor ise de Merkez Yönetim Kurulu (MYK)’na yazılı veya sözlü olarak başvuru yapılabilmektedir. Disiplin suçu olmadığı sürece de parti üyelerimizin aday olma hakları mevcuttur. Son olarak ifade ediyorum benim için Zonguldak siyaseti 31 Mart akşamı bitmiştir Zonguldak sevdası devam etmektedir.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GÖREVDEN, ALMALARDA, HİÇBİR, TAVSİYEM, OLMAMIŞTIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı