google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:28 Bu haber 5084 kez okundu
 
“GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BU DAĞITIM ÇOK ADALETLİ(!)”
SİYASET Haberi
“GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BU DAĞITIM ÇOK ADALETLİ(!)”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, İŞKUR tarafından, Belediyelere verilen işçilerin tamamının AK Parti Belediyelerine verildiğini konusunda açıklama yaptı.

Ekrem, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Zonguldak İlimizde İŞKUR tarafından, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 270 kişi alınacak olup, bunların İlimizdeki kamu kurumlarına ve Belediyelere dağıtımı yapılmış ve 1 Haziran itibariyle işbaşı yaptırılacağı açıklanmıştır.

Dağıtım şu şekilde;

BELEDİYE KONTEJAN İŞÇİ SAYISI SİYASİ PARTİ

Zonguldak Belediyesi 80 (AK PARTİ), Kozlu Belediyesi 40 (AK PARTİ), Kilimli Belediyesi 35 (AK PARTİ),

Beycuma Belediyesi 10 (AK PARTİ), Karaman Belediyesi 10 (AK PARTİ), Elvanpazarcık Belediyesi 10 (AK PARTİ), Karapınar Belediyesi 10 (AK PARTİ), Nebioğlu Belediyesi 10 (AK PARTİ), Filyos Belediyesi 15 (AK PARTİ), Çaydeğirmeni Belediyesi 15 (AK PARTİ), Gelik Belediyesi 15 (AK PARTİ), Ormanlı Belediyesi 10 (AK PARTİ), Gülüç Belediyesi 10 (AK PARTİ), Orman ve Su İşleri Müdürlüğü 10.

Özel İdare 20 , Gökçebey Belediyesi: 0 (İYİ PARTİ), Ereğli Belediyesi: 0 (CHP),  Çaycuma Belediyesi: 0 (CHP), Devrek Belediyesi 0 (CHP), Alaplı Belediyesi 0 (CHP), Saltukova Belediyesi 0 (CHP), Kandilli Belediyesi 0 (CHP), Gümeli Belediyesi 0 (CHP), Perşembe Belediyesi 0 (CHP), Muslu Belediyesi 0 (CHP), Çatalağzı Belediyesi 0 (CHP), Bakacakkadı Belediyesi : 0 (CHP).

 Görüldüğü üzere bu dağıtım çok adaletli olup, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından da dağıtımda adaletsizlik ve siyasi ayrım olmadığı söylenmiştir.  Tabii ki kamu yanlış beyanda bulunmaz. Bizleri düşünen, bu adaletli dağıtımı yapan, (eksiye) düşürmeyip hiç olmazsa (0) sıfır işçi veren tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Her zaman bu şekildeki adaletli tutumlarının devam edeceği inancıyla kamuoyuna bu durumu teşekkür ederek saygılarımızla duyururuz ”dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GÖRÜLDÜĞÜ, ÜZERE, BU, DAĞITIM, ÇOK, ADALETLİ(!)”,
Yorumlar
Haber Yazılımı