google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 15:10 Bu haber 8848 kez okundu
 
“GÖZDEN ÇIKARTILMIŞIZ”
SİYASET Haberi
“GÖZDEN ÇIKARTILMIŞIZ”

Zonguldak İl Genel Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu, beş gün süren meclis toplantılarının sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenlediler.

CHP İl Başkanı Hakkı Güney, her meclis toplantısının bitiminin ardından bilgilendirme toplantısının yapılacağını belirtti.

İl Başkanı Güney, “İl Genel Meclisi üyelerimiz grup çalışmaları sonrasında açıklama yapacaklar. Üyelerimiz, Zonguldak halkına sunumlarını yapacaklar.” dedi.

UZUNDAL, “BÜTÇE İLE İLGİLİ CİDDİ SIKINTI VAR”

İl Başkanı Hakkı Güney’in ardından açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Uzundal, hiçbir komisyona CHP’li üyelerin seçilmediğini ve Zonguldak’ın gözden çıkartıldığını söyledi.

CHP Grup Başkan Vekili Uzundal yaptığı açıklamada, “Önceki dönemi değerlendireceğiz. Bütçe ile ilgili ciddi sıkıntı var. Kastamonu Zonguldak'ın iki misli, gözden çıkartılmışız. Zonguldak'a yasa çıkartılmalı ve özel yaptırımlar uygulanmalıdır. 372 köyümüzü İl Özel İdaresi yapmaktadır. AK Parti, yıllardır CHP'yi ötelemektedir. Komisyonlara bizler seçilmiyoruz. İyi, kötü seçilmiş değildir, seçilmiş olan meclis üyesiyiz.” İfadelerine yer verdi.

KARTAL, “BİZDE GİDİP AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİNİ KUCAKLAYALIM”

Uzundal’ın konuşmasının ardından son olarak açıklamalarda bulunan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Kartal ise Zonguldak’ın Ankara’da ki bütçeye en çok katlı sağlayan 10 ilin arasında olduğunu belirtti.

Kartal, “400 bin nüfuslu Kastamonu'ya 72 milyon lira, 600 bin nüfuslu Zonguldak'a 38 milyon lira ödenek aktarılıyor. Bir de AK Parti İl Başkanı çıkıp AK Partili Milletvekilleri çok güzel işler başarmış gibi onlara teşekkür ediyor, bununla övünmeye kalkıyorlar, bu çarpık bir açıklamadır.  Zonguldak Ankara’da ki bütçeye en çok katkı sağlayan ilk 10 ilin arasında olan bir ilimizdir. Zonguldak’ın hak ettiği katkıyı Ankara’da almış ise, bizde gidip AK Partili Milletvekillerini kucaklayalım” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GÖZDEN, ÇIKARTILMIŞIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı