GRİP İLACI YOK SATIYOR!
Haber
04 Şubat 2020 - Salı 17:07 Bu haber 3318 kez okundu
 
GRİP İLACI YOK SATIYOR!
Son günlerde artan grip salgını grip ilaçlarına talebi artırdı
SAĞLIK Haberi
GRİP İLACI YOK SATIYOR!

 Kış mevsimi itibariyle, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve değişken havalar nedeniyle bir süredir grip salgını nedeniyle hastanelerde yoğunluk yaşanıyordu.

Grip salgını nedeniyle, hastanelere başvuranların sayıları oldukça fazla olurken, gribe yakalanmamak için vatandaşlar değişik yöntemlerle de gribe karşı önlem almak istiyor.

Vatandaşlar, gribal enfeksiyona yakalanmamak için özellikle C vitamini besinler ve doğal çay ve bitkileri tercih ederken, bazı vatandaşlar da grip aşısı ve grip ilaçları ile grip hastalığına yakalanmamak için tedbir alıyor.

Alınan bilgilere göre; son günlerde artan gribal enfeksiyona karşı vatandaşların grip haplarına da yoğun ilgi gösterdiği, bazı eczanelerde ise grip ilaçlarının tükendiği ifade edildi.

Grip hastalığı ile mücadele eden veya grip hastalığına yakalanmamak için ön tedbir amaçlı grip ilaçlarını tercih eden vatandaşların eczanelere akın ettikleri belirtilirken, hastanelerin acil servislerinin de grip hastalığı nedeniyle doluluk oranının arttığı belirtiliyor.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GRİP, İLACI, YOK, SATIYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı