Haber Detayı
13 Ağustos 2017 - Pazar 16:28 Bu haber 2236 kez okundu
 
Gündüz yatış, gece çalışma
Zonguldak Belediyesi şehir merkezinde alt yapı, kaldırım ve parke yol yapım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Gündüz yatış, gece çalışma

Kentin birçok bölgesinde ve mahallelerde başlayan çalışmalar sürerken, İstasyon-Çaydamar yolu üzerindeki parke yol çalışması da sürüyor.

Zonguldak Belediyesi özellikle şehir merkezinde enerji  ve Telekom hattı ile eş zamanlı olarak çalışmalarını yürütürken, İstasyon yolundaki parke çalışmasında farklı bir yöntem uygulanıyor.

İstasyon yolunun parke çalışmaları gece vardiyası şeklinde devam ederken, gündüz bu bölgede çalışma yapılmıyor.

İstasyon-Çaydamar güzergahında yaklaşık bir hafta önce başlayan parke yol çalışması sırasında akşam 20.00-08.00 saatleri arasında araçların geçişlerini izin verilmezken, gündüz araç geçişlerine izin veriliyor.

VATANDAŞLAR; GÜNDÜZ DE ÇALIŞILABİLİR

Zonguldak’ın en kalabalık mahalleleri olan Çaydamar, Karaelmas ve Birlik mahallelerini birbirine bağlayan İstasyon yolu üzerinde başlayan parke yol çalışmasının yavaş ilerlediğini belirten vatandaşlar, gece yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu ileri sürüyorlar.

Vatandaşlar, “İstasyon yolu üzerinde başlayan çalışmalar artık bıkkınlık veriyor.  Belediye burada başlattığı çalışmalarda gece mesaisi diye bir uygulama başlatmış, yani gündüz havalar çok sıcak, insanlar çalışamıyor, akşam serinliğinde çalışmanın mantıklı olduğunu düşünüyoruz ama çalışmalar yine de yetersiz gibi geliyor bize. Çünkü yaklaşık bir haftada ancak 70-80 metre parke döşemişler. Daha da hızlandırılabilir” diyerek İstasyon yolunun bir an önce tamamlanması için ya ekip sayısının artırılması, ya da gündüz de çalışılarak çift vardiya sistemi uygulanması gerektiği hatırlatılıyor.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gündüz, yatış,, gece, çalışma,
Yorumlar
Haber Yazılımı