GÜNER AÇIKLADI: “YÜZDE 100 DEĞİL, YÜZDE 86!”
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 12:43 Bu haber 1971 kez okundu
 
GÜNER AÇIKLADI: “YÜZDE 100 DEĞİL, YÜZDE 86!”
SAĞLIK Haberi
GÜNER AÇIKLADI: “YÜZDE 100 DEĞİL, YÜZDE 86!”

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner İl genelindeki hastanelerdeki yoğun bakım doluluk oranına dikkat çekerek yazılı bir açıklamada bulundu.
Güner yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi; “ 20 Kasım 2020 tarihinde yerel basın ve ulusal basının internet sitelerinde "Son dakika: Şehirde koronavirüs pik yaptı! Yoğun bakım üniteleri yüzde 100 doldu..." başlıklı haberde Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun' un  "Zonguldak genelindeki hastaneler de yoğun bakım üniteleri yüzde 100 doluluk oranı ile çalışmaya başladı" şeklinde açıklamasının olduğu ifade edilmiştir. 
İlimiz genelinde yoğun bakım doluluk oranımız bugün itibarıyla yüzde 86’dır. İlimiz Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Tosun Zonguldak Kızılay Şubesinin hastaneye 60.000 adet eldiven bağışı nedeniyle yaptığı teşekkür konuşmasında kamuoyunun COVİD-19 pandemisinin hızına dikkat çekmek için  hastanesinde COVİD-19 hastaları için ayrılan yoğun bakım yataklarının doluluk oranının yüzde 100 yaklaştığı şeklinde bir açıklama yapmıştır. İl genelinde Covid-19 hastaları için ayırdığımız yatakların doluluk oranı yüzde 100 değildir. Kamu, üniversite ve özel hastaneler uyumlu bir iş birlikteliyle pandemi ile mücadeleyi yürütmekte olup bugüne kadar hiçbir Covid-19 hastası yoğun bakımda yer olmadığı için il dışına sevk edilmek zorunda kalınmamıştır. Vatandaşlarımızın kurallara uyumu ve sağlık çalışanlarımızın öz verisiyle bu salgını en az hasarla atlatacağımıza inancımız tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur “
Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNER, AÇIKLADI:, “YÜZDE, 100, DEĞİL,, YÜZDE, 86!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı