Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:55 Bu haber 1595 kez okundu
 
GÜNEY, ADAYLIĞINI AÇIKLADI
“Partimize sahip çıkalım, küskünlükleri bir kenara bırakalım. Kimse kimsenin kalbini kırmasın”
GÜNDEM Haberi
GÜNEY, ADAYLIĞINI AÇIKLADI


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı’nın 16 Şubat Pazar günü yapılacak 37’nci Olağan Kongresi öncesi mevcut İl Başkanı Hakkı Güney adaylığını açıkladı.
Parti binasında düzenlenen adaylık açıklamasına Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Gökçebey İlçe Başkanı Murat Merdivan, Kozlu İlçe Başkanı Seyfettin Ceylan, İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. 
Basın açıklamasından önce 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıtan CHP İl Başkanı ve Başkan adayı Hakkı Güney, CHP’yi iktidara taşımak için aday olduğunu söyledi. 
“GÜNEY, KADINLARA GÜL DAĞITTI”
CHP’yi Zonguldak’ta daha üst seviyelere çıkarmak için aday olduğunu belirten Hakkı Güney, “Zor bir yola çıktık bunu biliyorum ama ben 2018’de de zor bir sürecin içerisine de değerli arkadaşlarım ve kardeşlerimin bana verdiği destekle Cumhuriyet Halk Partisi’ni Zonguldak’ta en iyi noktaya getirmek için uğraşan bir arkadaşınızım. Evet, benim bu sevdam,  bugün 14 Şubat sevgililer günü benim de Cumhuriyet Halk Partisi sevdam.  Onun için 14 Şubat bizim için iyi bir gün oldu.” diyerek şunları ifade etti. 
 

“BU ZAMANA KADAR PARTİME İHANET ETMEDİM”

 Herkesin Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir noktaya getirmek için mücadele verdiğini vurgulayan Güney, “ Ben şunu söyleyeyim;  bu zamana kadar partime ihanet etmedim. Cumhuriyet Halk Partisi kademelerinde hangi görev verildiyse o göreve layık olmaya çalıştım. 1986’dan beri bu parti içerisinde mücadele eden bir kardeşinizim. Burada parti büyüklerimi var, ders aldığım partimin saygınlığını, parti içerisindeki hiyerarşiyi bana öğreten büyüklerim var kendilerine teşekkür ediyorum. Onları mahcup etmeyeceğimi söylüyorum. O zaman bana ne eğitimi verdilerse ben de genç arkadaşlarıma o eğitimi vermek için adayım. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Zonguldak’ta en iyi yere getirmek için adayım. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak için adayım. Aday olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, onlara partim adına minnettarım, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Herkes Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir noktaya getirmek için mücadele veriyor. Onların da biliyorum Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük katkı vereceğini. 16 Şubat’ta kim kazanırsa kazansın Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Onun için arkadaşlarımın da bana ihtiyaçları olduğu zaman ne zaman çağırırlarsa her zaman yanlarında olurum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını bu yerel seçimlerde değerlendirme yaparak ‘hangi arkadaşlarımızla yola çıkıp bu zafere nasıl ulaşırız’ diye bunun projelerini arkadaşlarımızla beraber çizdik. Bence, bu kadar büyük bir kaosun içerisinde başardık. Ben örgütçü bir arkadaşınızım, örgütün içinden gelen, örgüt terbiyesi almış bir arkadaşınızım. Zonguldak’ta 11 tane Belediye aldık, 2 milletvekilimiz var. Zonguldak’ta 13 Belediye de alabilirdik ama ben raporumu sundum. Ben adamcılık yapmam, kincilik yapmam. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ni kim taşıyacaksa onun arkasında dururum, onun neferi olurum. Kişilerle işimiz olmayacak, kimle kazanacaksak onunla gideceğiz. Partiyi daha ileriye, daha üst seviyelere çıkaracağız. Şunu kesinlikle unutmayın;  5 senelik bir Ereğli’yi geri aldık insanların mutluluğu yüzlerinden okundu. Devletin bütün kademeleri Ereğli’deydi, Sayın Cumhurbaşkanı sadece Ereğli’de miting düzenledi, bütün Bakanlar, milletvekilleri, danışmanlar Ereğli’deydi ve Ereğli’de zafere ulaşacağımızı 24 Haziran seçimlerinde dolaşmalarımızda bunu gördük ve dedik ki, orada da ‘Sayın Halil Posbıyık ile alırız bu seçimi’ dedik ve çıktık dediğimiz gibi aynı rapor ’11 bin oyla seçimi alırız’ dedik, 11 bin oyla seçimi aldık. Çünkü doğru tespitler yapılmıştı. Ben bu zaferlerde büyük katkı sağlayan ve partimize güç veren ilçe başkanımıza, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza örgütümüzün içerisinde bu seçimlere kazanan Belediye başkanlarımıza minnettarım. Çünkü Belediye başkanlarımın örgüt içerisindeki istek ve taleplerinde bu zamana kadar ne istediysek yerine getirmiştir ve örgütüne sahip çıkmıştır.
Zonguldak’ta biz sadece bunlar bunu yapamadı diye kesinlikle kimse konuşmasın, ‘bu işi bilmiyor’ diye kimse konuşmasın. Zonguldak’ta Belediyeyi kaybettik ama Belediyeler Birliği seçiminde bir kenetlenme yaptık. Burada şunu yaptık,  dersimizi iyi çalıştık. 27 fark vardı, bu 27 farkı almamız mümkün değildi hesaplara göre. Ama biz şunu çok iyi çalıştık dedik ki, ‘biz bunu almamız lazım, alıp partinin büyük gücünü göstermemiz lazım’ dedik. Biz 27 farkı kapattık, 5 de fark yaptık. Biz aslanlar gibi seçime girdik, örgütçü bir çalışma sistemi ile bu seçimi aldık. Biz her şeyi başarırız. Her şeyin önünde oluruz.” dedi.
 

“PARTİMİZE SAHİP ÇIKALIM, KÜSKÜNLÜKLERİ BİR KENARA BIRAKALIM”

Partisine sahip çıkılması gerektiğini hatırlatan CHP İl Başkanı ve başkan adayı Güney, “Sizden tek ricam şudur; Partimize sahip çıkalım, küskünlükleri bir kenara bırakalım. Kimse kimsenin kalbini kırmasın. Türkiye görüyorsunuz bütün kaosların içerisine bizi çekmeye çalışıyorlar. Genel başkanımıza hakaret ediyorlar. Örgütün içerisine girip, örgütü bulandırıp birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Gençlerimiz için sizden rica ediyorum; bu genç kardeşlerimiz için birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Geleceğimizin gençlerine iyi yerlerde görevler verelim. Geleceğimizin gençlerine sahip çıkalım. Ben onlara her zaman şunu söylüyorum; ‘Atatürk’ün yol arkadaşları’ diye hitap ediyorum. Niye; artık gençlik te bizden bir şeyler beklemek zorunda. Gençlik te bize söylüyor, ‘artık bizim önümüzü açın, bu partiyi artık iktidara getirin’ diyor. Sizlere şunu tavsiye ediyorum, kimsenin adamı olmayın, kimsenin adamıymış gibi hareket etmeyin. Sadece göreviniz Cumhuriyet Halk Partisi için olsun. Cumhuriyet Halk Partisi için mücadele edin ve partimizi iktidara taşıyın.  Kadın ve gençlik kolları için niye bekledik. Onlar için projelerimiz vardı. Bu projeleri 16 Şubat’tan sonra çıkaracağız ve bunları da Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşünde bütün yoldaşlarımıza, örgütümüze sunacağız.  Ben sizlere çok teşekkür ediyorum, bana sahip çıktığınız için. Çocukların akşam yatağa aç girmemesi için, hak, hukuk ve adalet için başaracağız iyi yaşamak için. Başaracağız vatan ve bayrak için. Onun için her zaman söylüyoruz yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.” şeklinde ifade etti. 

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNEY,, ADAYLIĞINI, AÇIKLADI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı