Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:15 Bu haber 2538 kez okundu
 
GÜNEY ALAN’IN 4 AYLIK PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ, BAKIN NE NOT VERDİ
GÜNDEM Haberi
GÜNEY ALAN’IN 4 AYLIK PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ, BAKIN NE NOT VERDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın dört aylık performansını değerlendiren CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Alan’a orta not verdi.

“İKTİDARIN NİMETLERİNDEN YARARLANAMIYOR”

CHP İl Başkanı Hakkı Güney Belediye Başkanı Alan’ın dört aylık performansını değerlendirerek şunları söyledi; “Öğretmenden belediye başkanı olmaz diyenler, yollar bozuk arabalarımız parçalandı diyenler şimdi neredeler? Dört ayda ekibimizi kuramadık, belediye başkanı yapacağı işlerde bizimle istişare yapmak zorundadır. Dr. Ömer Selim Alan 4 aydır görevinin başında. Bu 4 aylık zaman zarfında neler yaptı? 4 aylık süreçte belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla üç oturum şeklinde bir değerlendirme yaptık. 4 aylık periyotta Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Belediye Başkanı Zonguldak’a hizmet anlamında kendi imkansızlıkları veya kendi ekibini oluşturamamaktan dolayı ağır ve eksi durumda başlamıştır. Biz bu konularda Cumhuriyet Halk Partisi olarak meclis üyesi arkadaşlarımız ve il başkanlığı olarak her zaman katkı vermeye hazırız. Bizim 4 aylık sürecimizde kıyametler koparıldı. Aynı yollar, aynı vatandaşlar duruyor. Yine aynı yollarda gidip geliyoruz ama arabalar parçalandı, nefes alamıyoruz, yollar bozuk, etraf temiz değil gibi şikayetler devam ediyor. Demek ki 8-9 senelik bir icraatın içerisinde olunduğu zaman, insanlar tarafından yargılanmak kolay oluyor. Ama 4 aylık iddialı vaziyette gelen bir Belediye Başkanı, iktidarın bütün nimetleri emrinde olmasına rağmen nimetlerinden faydalanamıyor.

Başkanlığa geldiğinden bu yana güvercin heykelinin kaldırılması ve Çaydamar Mahallesi’ndeki yolun tekrar yapılması haricinde bir icraat görmedik. Kaldı ki yolun tekrar yapımı da dere yatağının yolu çökertme durumu olduğundan dolayı sağlam görünmüyor.

Karaelmas Mahallesi için verilen büyük sözlere karşın orada da hiçbir çalışma yapılmadı. Haziran, temmuz, ağustos ve yaz bittiğinden dolayı mevsim sebebiyle yağmur başlayacağından asfalt çalışması olanaksızdır. Görünen o ki bu sene Zonguldak'ta asfalt çalışması olmayacak. Tabii ki bunun yanında verilen sözler, taahhüt edilen vaatler, bunların hepsi duruyor. En büyük sıkıntı bu. Bence kadro kuramama anlamında sıkıntılar meydana geldi. Şimdi bakıyoruz yine inşaat mühendisleri alınıyor, getiriliyor. Mevcutta inşaat mühendisi arkadaşlarımız bulunurken bu durum arkadaşlarımızın bu konumlarda, belediyede ağırlıklarının olmadığını gösteriyor. Eğer yenileri alınıyorsa o zaman mega projelerin derhal hayata geçmesi lazım.
Belediye başkanını izliyoruz. Ankara'ya gidişleri çoğaldı. Sıkıntıları aşmak için uğraşıyor. Bu işler ekip işidir. Biz söyledik ve iddia ediyoruz, sosyal belediyecilik ‘bizim işimiz’ dedik. Ereğli'de, Çaycuma'da iktidar partisi değiliz ve belediyelerin durumunu görüyorsunuz. Devrek'te Çetin Başkan da bir çıkış yakaladı ama Zonguldak'ta bir festival yapılamadı. İnsanların kafasını rahatlatacak 4 günlük bir programı dahi beceremedik. Bu insanları ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda belediyecilik yapmaya çağırıyoruz. Yaptığımız ortak açıklamada Belediye Başkanı bir karar aşamasındayken bu kararı grubumuzla paylaşırsa sevineceğimi söyledim. Grup Başkan Vekilimiz Dr. Atınç Kayınova ile Dr. Selim Alan’ın paylaşımları güzel gidiyor. Tabi verilen sözlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Kış ayına girdiğimiz zaman Zonguldak'ın işi daha zor olacak.  Belediye başkanımızın icraatlarını bekliyoruz, takipçisiyiz ve sonuna kadar da bu işi takip edeceğiz.
Tekrar söylüyorum; Kamuoyunda ‘öğretmenden belediye başkanı olmaz’ dediler, doktor getirildi. Doktor da tabii icraatını göstermek mecburiyetindedir. Arkadaşımız Alan’ın siyasi birikimi yüksek olabilir fakat bu işler beceri isteyen işlerdir. Kendisi ile de görüştüm, akılcı söylemlerine ve projelerine katılıyorum. Bu konularda biz de yardımcı olmak isteriz.  Bunlar ekip işi olduğu için sandığım kadarıyla ekip kurma konusunda zorluklar çıkıyor. Bu konuda sayın başkanımıza notunu orta derecede verebiliriz; ne çok iyi, ne çok kötü. Zonguldak'a bir şeyler yapmak için uğraş veriyor. Bu noktada iddia ediyoruz ki yalnızca insanların işini görmek için belediye başkanlığı yapmasın, Zonguldak halkının, Zonguldak'ın yararına olacak işleri de yapsın. O zaman daha çok takdir alacağını söyleyebilirim. Böyle olduğu zaman kendisi de iki arada bir derede kalıyor. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi grubu ile çalışmak zorundadır. Sevgili başkanımızın bizimle diyalog halinde olmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNEY, ALAN’IN, 4, AYLIK, PERFORMANSINI, DEĞERLENDİRDİ,, BAKIN, NE, NOT, VERDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı