google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:30 Bu haber 4874 kez okundu
 
GÜNEY: MYK ÜYELERİMİZE RAPOR HAZIRLADIK
SİYASET Haberi
GÜNEY: MYK ÜYELERİMİZE RAPOR HAZIRLADIK

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak’ta yanlış yaptık sözlerini değerlendiren CHP il başkanı Hakkı Güney, sözlerini değerlendirdi.

Parti binasında açıklama yapana İl Başkanı Hakkı Güney, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Zongguldak’ta yanlış yaptık’ sözlerini değerlendirdi:

MYK ÜYELERİMİZE İL BAŞKANLIĞI OLARAK RAPOR HAZIRLADIK

’Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü basın toplantısında yaptığı açıklamada Bursa, Zonguldak ve Giresun’daki olayın değerlendirmesini yaptı tabi Zonguldak Sosyal demokratların kalesi olan bir yer olduğu için bu zamana kadar tüm zorluklarda Zonguldak’ta Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün varımızı yoğumuzu koyup seçimleri alıyorduk. Evet, bizim belirli bir noktadan sonra belediye Başkanlığının belirlenmesi noktasında sayın genel başkanımıza, MYK üyelerimize il Başkanlığı olarak ve ben il başkanı olarak rapor hazırladık. Bu raporumda Zonguldak’taki tüm seçime girdiğimiz bölgelerdeki yerlerin analizlerini içeren raporu sundum. Bunlar detaylı raporlarda ve bu raporların içerisinde belediye başkanlığında çıkacak arkadaşlarımızın hepsinin özelliklerini belirttik. Tabi bunun üzerine biliyorsunuz buraya biz üç kişilik heyet geldi. İki milletvekili ve bir parti MYK üyemiz geldi. Sayın genel başkanımızın bu heyeti Zonguldak’a göndermesinde o heyetin çalışmalarında belirli bir tabi fikirlere ulaştılar ve onlarda genel başkanımıza bu raporları MYK üyelerine bu raporları sundular. Evet, tabii ki gelen sayın heyetin ve bizim raporlarımız aynı noktada olduğuna inanıyorum ve orada tabii genel merkeze gittiğimizde istişarelerimiz de ortaya çıktı. Evet, burada biz tabandan geldiğimiz için yani 1986 yılından beri örgütün içerisinde olan bir arkadaşınız olduğum için burada partimizi en üst noktaya yükselmesi anlamda tüm fikirlerimizi genel merkezimize bildirdik. Evet, biz genel merkezimizde kişileri Ön plana çıkaracak yalan söyleme gibi bir lüksümüz de yok. Evet, bunların sonuçlarını sonradan aldık.

BU İŞLER BİZİ ÇOK ÜZÜYOR

 Görüyorsunuz adaya yaptığımız Ali Uzun ağabeyimiz Zonguldak’ta AKP ile birlikte bir çalışma yaptı. Bu işler bizi çok üzüyor. Yani bu işler evet Zonguldak’ta Cumhuriyet halk Partisi belediye başkanı olacak olmasına belki devralmak kalan ağabeyimiz Ali Uzun’un seçimlerde AK partiye çalışması tabii ki taban içeresinde büyük bir kırıklığa sebep olmuştur. Biz Cumhuriyet Halk Partisi tabanında siyaset yapan insanlar onurlu şerefli haysiyetli insanlar partisine gönül vermiş insanlar bu hataları kesinlikle kabul etmezler. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gençlik kollarından üst kademelere gelesiye kadar parti terbiyesini almış insanlar çoktur. Bu arkadaşlarımız tabii ki bu fikirlerini açıklıkla beyan edebilir. Kimsenin konuşmalarına açıklamalarla engel olamayız. Onun için biz şu anda Türkiye’de büyük bir ivme kazandık. Partimiz kurumsal kimliğini daha önceden zedeleme noktasına getirilmiş kurumsal kimliğimizi bugün İstanbul, Ankara ve İzmir de tekrar partimizi belirli bir noktaya gelmiştir. Evet, bundan sonraki yapacağımız sayın genel başkanımız Türkiye’de büyük bir ivme kazandık. Partimiz kurumsal kimliğini daha önceden zedeleme noktasına getirilmiş kurumsal kimliğimizi bugün İstanbul, Ankara ve İzmir de tekrar partimizi belirli bir noktaya gelmiştir.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BİR ÇINARDIR

Bundan sonraki yapacağımız sayın genel başkanımıza başkanımızda açıklamasında örgütlerin ne kadar önemli olduğunu, örgütlerin kararlarını genel merkezde verilen kararların doğruluk paylarımı tabii ki kendileri de takdir etmişlerdir. Biz yine her zaman Cumhuriyet Halk Partisi için örgütler olarak hazırız. Daha iyi olmasını istiyoruz, daha iyi sonuçlar alınmasını istiyoruz. Evet, belirli artık herkes kendine çekidüzen vermek zorundadır. Ben dâhil herkesin kendisine çeki düzen vermesi zorunludur. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bir çınardır. Parti bundan önceki partinin hepsi Türkiye’de belirli bir noktadan sonra kimliklerini koruyamamıştır ve bu partiler tarihin derinliklerine gömülmüştür. Ama Cumhuriyet halk Partisi yine dimdik ayaktadır. Evet, biz demokrasi biz de fazlasıyla var, demokrasi fazla olduğu için de tartışmalarımızda fazla olur. Ben bundan sonraki Cumhuriyet Halk Partisi siyasetinde herkesi sükûnete davet ediyorum. Partisine elbirliğiyle sahip çıkmasını istiyorum. Bütün Cumhuriyet Halk partililerin Zonguldak halkımızın hepsine sevgi ve saygılarımı sünüyorum’’ diye konuştu.

Haber:Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜNEY:, MYK, ÜYELERİMİZE, RAPOR, HAZIRLADIK,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı