Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:01 Bu haber 1730 kez okundu
 
Hakkı Güney toplantıyı değerlendirdi
Güney Nevşehir’deki toplantıyı değerlendirdi ‘Verimli bir toplantı oldu’
GÜNDEM Haberi
Hakkı Güney toplantıyı değerlendirdi

CHP Zonguldak il Başkanı Hakkı Güney, geçtiğimiz hafta sona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı il başkanları toplantısını değerlendirdi.

 

Toplantının verimli geçtiğini belirten Güney, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke gündemine dair açıklamalarının ardından,  partisinin il başkanlarına önemli tavsiyelerde bulunduğunu ifade etti.

 

İl başkanlarına illerindeki Belediyelerle ilgili yapılan çalışmaların takibi, illerdeki toplumsal aktivitelere katılım konusunda da tavsiyelerde bulunduğunu belirten CHP il Başkanı Hakkı Güney, “ CHP’nin periyodik olarak yaptığımız toplantıların genel seçimlerden sonraki il ayağında 15-18 Ağustos tarihleri arasında Nevşehir’de yapılmasına karar verildi. 81 il başkanı Nevşehir’deki bu toplantıya katıldık. Ayın 16’sında Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerine katıldık. Bu programda Sayın Genel Başkanımızın konuşmasıyla vatandaşlarımıza Türkiye’deki belediyelerin sosyal belediyecilik anlamında, halkça paylaşım şeklindeki konuşmaları oldu ve CHP’nin iktidara yürüyüşünün bir nevi göstergesi oldu. İkinci günümüzde ise 81 il başkanının yerel yönetimlerle ilgili düşünceleri ve kazanılan belediyeler ve kaybedilen belediyelerin analizleri değerlendirildi. Burada bütün arkadaşlarımız fikirlerini açıkça bildirdiler. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına önerileri ve il başkanlarının yapmak istediklerini, genel merkezle diyalog içerisindeki görüşlerini bildirdi. İl Başkanları toplantısı verimli geçti. Genel Başkanımızın, il başkanlarının halkla bütünleşmesi anlamında önerileri oldu. Bu önerilerin iktidara yürüyen CHP’nin halkla bütünleşmesinde katkılarının büyük olacağını düşünüyorum.” dedi.

 

CHP il Başkanı Hakkı Güney Ereğli’de yapılacak olağanüstü ilçe kongresinin de sağduyulu bir şekilde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

 

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakkı, Güney, toplantıyı, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı