HALI SAHALAR AÇILIYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
04 Ağustos 2020 - Salı 13:53 Bu haber 951 kez okundu
 
HALI SAHALAR AÇILIYOR
SPOR Haberi
HALI SAHALAR AÇILIYOR

Halı Saha Futbol Federasyonu (HFF) açılacak olan tesisler için koronavirüs tedbirleri kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirme yaptı ve 16 maddeyi açıkladı. Bu kapsamda tesislerin yarın açılacağı bildirildi.

HALI SAHALAR 4 AĞUSTOS İTİBARİYLE FAALİYETTE

Halı Saha Futbol Federasyonundan (HFF) yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 5 aydır kapalı olan halı sahalar, Gençlik ve Spor Bakanlığının yayımladığı genelge doğrultusunda 4 Ağustos'tan itibaren faaliyetlerine başlayabilecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen HFF Başkanı Bahadır Bulut, "Bu süreçte yanlarında olduğumuz için teşekkür eden birçok halı saha işletmecisine asıl biz teşekkür ederiz. Biz görevimizi yaptık." ifadelerini kullandı.
HFF, Gençlik ve Spor Bakanlığının yayımladığı esaslara göre tesislerde herhangi bir riskin yaşanmaması adına uygulanacak 16 maddeyi açıkladı.

HALI SAHALARIN AÇILACAĞI TARİH VE YENİ KURALLAR

Buna göre halı sahaların temizliği düzenli yapılacak. HFF, tesislere ulaşımda toplu taşıma yerine bisiklet veya özel araçların kullanılması tavsiyesinde bulundu.
Ayrıca soyunma odaları ve duşlar da kullanıma açık olmayacak. Hastalıkla ilgili belirti gösterecek kişilerin hastaneye taşınmadan önce bekletileceği bir izolasyon odası da hazır bulundurulacak. Tesislerde ekipmanlar da kişiye özel olacak.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALI, SAHALAR, AÇILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı