Haber
29 Haziran 2018 - Cuma 09:00 Bu haber 1162 kez okundu
 
HALK EĞİTİM MERKEZİNE YER ARANIYOR
GÜNDEM Haberi
HALK EĞİTİM MERKEZİNE YER ARANIYOR

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Halk Eğitim Merkezi çok önemli. Biz Bakanlık stratejileri olarak örgün eğitim kadar yaygın eğitimlere ve kurumlara da önem veriyoruz’ dedi. 
Soğuksu’da bulunan Halk Eğitim Merkezi’nin Devlet yatırım programına alındığı ve Vali Ahmet Çınar ile birlikte uygun bir arazi aradıklarını söyleyen Pervin Töre, Hazineye ait büyük alan bulunamazsa aynı yere yapacağız. Bulunursa farklı yere yapacağız” dedi. ÖZEL HABER: Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Fatih Halk Eğitim Merkezi binasının devlet yatırım programına alındığı ve en kısa zamanda inşaatına başlanacağını söyledi. Konuyla ilgi açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Yaşam boyu eğitim artık günümüzde, 21. Yüz yılda çok önem taşıyor’ ‘Ömür ve yaşam boya eğitim merkezlerimiz halkımıza hizmet eden nitelikli olmasını arzu ediyoruz’ Bu nedenle devlet yatırım programına Zonguldak Halk Eğitim Merkezimizi aldırdık. Şimdi Vali beyle özel bir çalışma yapacağız. Orada ki alan dar ve birazcık sıkışık... Bakanlığımızın tip projelerinde konferans salonlarının olduğu, Çalıştay odalarının olduğu, değişik atölyelerin olduğu, spor salonlarının olduğu bir halk Eğitim merkezi hayal ediyorum. Zonguldak Halk Eğitim Merkezinin ödeneği çıktı. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar sergi açılışında talimat verdi. Mevcut yer sıkışık olursa farklı bir yerde büyük bir alanı olan hazineye ait arazi üzerine Zonguldak Halk Eğitim Merkezinin yeni binasını bahçesi olan, etkinlikleri de bahçesinde yapabileceğimiz alana yapmayı planlıyoruz.  Hazineye ait büyük alan bulunamazsa aynı yere yapacağız. Bulunursa farklı yere yapacağız. Valimiz Defterdarla görüşecek hazineye ait  arazi tahsisi olursa tahsis edilen araziye yapılacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HALK, EĞİTİM, MERKEZİNE, YER, ARANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı