0
Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 09:34 Bu haber 2183 kez okundu
 
HARMANKAYA ŞELALELERİ 113’ ÜNCÜ TABİAT ANITI OLDU
Muhteşem güzellikleri ile Zonguldak Harmankaya Şelaleleri, Türkiye’nin 113’ üncü Tabiat Anıtı oldu. Harmankaya Şelaleleri, 1 metreden 10 metreye kadar değişen büyüklükte muhteşem güzelliğiyle 10 şelaleyi içerisinde barındırıyor.
GÜNDEM Haberi
HARMANKAYA ŞELALELERİ 113’ ÜNCÜ TABİAT ANITI OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10’uncu Bölge Müdürlüğü Zonguldak İl Şube Müdürlüğü tarafından Harmankaya Şelaleleri’nin Türkiye’nin 113’ üncü Tabiat Anıtı olduğu ve Tabiat Anıtı’nın hazırlanacak proje ile doğa tutkunları tarafından cazibe merkezi haline gelmesinin hedeflendiği belirtildi.

Zonguldak Kokaksu mevkiinde yer alan  Harmankaya Şelaleleri, Türkiye’nin 113’ üncü Tabiat Anıtı oldu. Karagöl ile Harmankaya Dereleri üzerinde 1 metreden 10 metreye kadar değişen büyüklükte muhteşem güzellikte 10 şelaleyi içerisinde barındıran Harmankaya Şelaleleri Tabiat Anıtı’nın alan büyüklüğün ise 1.580 dekar olduğu öğrenildi.

Kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Harmankaya Şelaleleri Tabiat Anıtı, Zonguldak’ın Harmankaya mevkiinde yer alıyor. Sahaya asfalt yol ile ulaşımın sağlandığı Zonguldak Harmankaya Şelaleleri Tabiat Anıtı, Doğa Tutkunlarının cazibe merkezi haline gelecek… Eşsiz doğası ve şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Harmankaya Şelaleleri Tabiat Anıtı aynı zamanda zorlu bir coğrafyaya sahip olmasına rağmen her yaştan doğa tutkunu, dört mevsim kanyonun eşsiz doğa güzelliklerini ziyaret edebilecek.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: HARMANKAYA, ŞELALELERİ, 113’, ÜNCÜ, TABİAT, ANITI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı