Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 18:12 Bu haber 2728 kez okundu
 
HAVUZLU KÖPRÜ
Zonguldak halkı Fevkani köprüsünün adını “havuzlu köprü” olarak değiştirdi. Yıllardır sorun olan Fevkani köprüsü üstündeki su asfalt döküldükten sonrada sorun olmaya başladı.
GÜNDEM Haberi
HAVUZLU KÖPRÜ

Köprüden seyreden araç sürücüleri kendilerini su kanalı ve havuz içinde ilerliyormuş gibi htikleriniz söylediler. Köprü üstünde biriken yağmur suyu araçlar kadar altındaki esnafa da zor anlar yaşatıyor. Halk yetkilileri çözüme davet etti.

Zonguldak Belediyesi tarafından ihale edilen Fevkani Köprüsü’ne sıcak asfalt iki gün önce döküldü.  Köprü üzerinde biriken yağmur suları giderlerinin yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Yağmur giderlerinin açılmaması sebebiyle köprü üzerinde yaklaşık 15 ila 20 santim su birikti. Köprü üzerinden geçen araçlar su birikintilerine girmemek için mücadele etmeye başladı. Yıllardır Fevkani köprü üstü yağmur giderlerinin yapılmamasına anlam veremediklerini söyleyen vatandaşlar, sadece ve sadece yağmur suyu giderlerinin ağzının açılması gerektiği söylediler. İki günlük asfaltın su içinde kalması tepkilere neden olurken araçlar ve yayalarda zor durumda kaldı.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAVUZLU, KÖPRÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı