google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 13:48 Bu haber 3074 kez okundu
 
‘HAYIRLI BİR HABER BEKLİYORUZ’
Gazi Ortaokulu öğrencileri eylemlerinin 11’nci gününde yine seslerini duyurdular
EĞİTİM Haberi
‘HAYIRLI BİR HABER BEKLİYORUZ’

Zonguldak’ta Gazi Ortaokulu’nun yıkılması ile geçici olarak Mithatpaşa İlköğretim Okulu’nda eğitim gören öğrenciler, okulların yapılması ile eski okullarında eğitim görmek istiyorlar.

Yaklaşık 15 günden beri sorunlarını dile getirmelerine rağmen çözüm bulamayan ve 11 günden beri de Madenci Anıtı’nda eylem yapan Gazi Ortaokulu öğrencileri ve velilere yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

Madenci Anıtı’nda toplanan Gazi Ortaokulu öğrencileri, “Vali amca okulumuzu alma” sloganları atarak, yetkililere seslenirken, Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel de, Gazi Ortaokulu’nun geri verilmesi konusunda Zonguldak milletvekilleri ile görüşme yaptığını ve net bir açıklama beklediklerini vurgulayarak, son olarak da Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile görüşerek konuyu Ankara’da milletvekilleri ile görüşeceğini ve müjdeli haber beklediklerini ifade etti.

Madenci Anıtı’nda açıklama yapan Dilek Sümer Demirel yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Dün burada da söylemiştik. Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan Ankara’da vekillerimizle görüşecekti. Ondan güzel bir haber bekliyorduk. Kendisi ile mesaj yoluyla görüştük. Bize vekillerimizle görüştüğünü, bugün için güzel haberler alacağımızı, gidişatın bizim yönümüzde olduğunu, hayırlı haberler beklediğimizi söyledi.  Bizim yanımızda olduğunu dile getirdi. Bugün inşallah Ankara’dan vekillerimizden hayırlı bir haber bekliyoruz. İnşallah bugün ‘okulunuza geçiyorsunuz’ açıklamasını vekillerimizden bekliyoruz. Onlara inanıyoruz, güveniyoruz. Okul çocuklarımızın hakkı. Lütfen bu hakları ellerinden almasınlar diyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERE SICAK ÇORBA DAĞITILDI

Madenci Anıtı’nda yapılan eylemin ardından Merkez Çarşısı’nda Çorbacı Suat isimli lokanta işletmecisi Suat Altıntaş öğrencilere çorba ikram etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘HAYIRLI, BİR, HABER, BEKLİYORUZ’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı