Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 15:14 Bu haber 1248 kez okundu
 
Hayırseverlerin isimleri açıklandı
Hayırseverlerin isimleri açıklandı
- Haberi
Hayırseverlerin isimleri açıklandı

İl Genel Meclisi Toplantısında 8 ilçede görev yapacak 2’şer hayırseverin ismi açıklandı. İlçelerde seçilen hayırsever vatandaşların isimleri şöyle; Merkez İlçe: Lütfü Çavuş ve Nizamettin Uçar. Kilimli: Yılmaz Bayraktar ve Mehmet Yazgan. Kozlu: Erol Karaaslan ve Cemal Sevinç. Alaplı: Şerafettin Öztürk ve Osman Kaya. Çaycuma: Hamit İncircioğlu ve Naim Eren. Devrek: Siyami Özkök ve Akif Deliacı. Ereğli: Necmi Kuru ve Recep Akdeniz. Gökçebey: Fatma Bayraktar ve Ersin Adabaş.

 

Haber: Öznur GÜNEŞ

 

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Ocak Ayı 3. Birleşimi Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Meclis bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanmasıyla başladı.

Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Devrek Eğerci Köyü hudutlarında bulunan parsele ait uygulama imar planı değişikliği ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile İçişleri  Komisyonlarının ortaklaşa  hazırlamış oldukları 29 – 23– 17 sayılı raporları görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

 

8 İLÇENİN 2’ŞER HAYIRSEVER VATANDAŞININ İSİMLERİ AÇIKLANDI

Gündemin dördüncü Maddesinde yer alan 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 7. ve 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 19. Maddesi uyarınca; İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde, 2017 yılı faaliyet döneminde görev yapmak üzere, 2’şer hayırsever vatandaşın seçilmesi  ile ilgili Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun hazırlamış olduğu raporlar görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi. İlçelerde seçilen hayırsever vatandaşların isimleri şöyle; Merkez İlçe: Lütfü Çavuş ve Nizamettin Uçar. Kilimli: Yılmaz Bayraktar ve Mehmet Yazgan. Kozlu: Erol Karaaslan ve Cemal Sevinç. Alaplı: Şerafettin Öztürk ve Osman Kaya. Çaycuma: Hamit İncircioğlu ve Naim Eren. Devrek: Siyami Özkök ve Akif Deliacı. Ereğli: Necmi Kuru ve Recep Akdeniz. Gökçebey: Fatma Bayraktar ve Ersin Adabaş.

Gündemin beşinci maddesinde yer alan Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31.10.2005 tarih ve 11493 sayılı genelgeleri uyarınca, 2017 yılında da sözleşmeli personellerin çalıştırılması ve Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünce yayınlanan genelge ekindeki tabloda gösterilen ücret tavanlarını aşmamak kaydıyla ödenecek net ücret tespiti görüşüldü.

 

ZAMAN: “7 BİN 500 RAKAMIYLA KALMASI ZONGULDAK’IN HAK ETTİĞİ BİR DURUM DEĞİL”

Gündem dışı söz alan CHP Gurup Başkan Vekili Fikret Zaman, 4 Ocak Büyük Yürüyüş ile ilgili “Bugün 4 Ocak, Zonguldak’tan Ankara’ya gerçekleştirilen daha sonra işçilerin yolu kesilerek geri döndürülen, çeyrek asırlık şanlı bir yürüyüşümüz var. O yürüyüşü gerçekten kutluyorum. O zaman TTK’da çalışan işçi sayısı 27 binlerde iken bugün 7 bin 500’lerde. Bu konuya dikkat çekmek istiyorum. Ayrıca geçmişte Ocak Mühendisi olarak görev yaptığım Gelik’te kaza sonucu göçükte akalan madenci arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Madenlerde bugüne kadar 5 bin şehit vermiş Zonguldak’ın” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayırseverlerin, isimleri, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı