google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 16:02 Bu haber 2047 kez okundu
 
“HEDEFİ OLAN ZONGULDAKSPOR YARATILMALI”
SPOR Haberi
“HEDEFİ OLAN ZONGULDAKSPOR YARATILMALI”

Zonguldak Kömürspor’un Teknik Direktörü Serkan Afacan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından alınan tescil kararının doğru olduğunu vurgulayan Serkan Afacan, TFF’nin süreci nasıl sürdüreceğini merak ettiklerini söyledi. Afacan öte yandan, geçtiğimiz sezon için beklentilerini ve anlaşma sağlanması halinde hedeflerini dile getirdi.

“HEP BİRLİKTE BİZDE ALINACAK KARARI BEKLİYORUZ”

Liglerin tescil edilmesi kararının doğru olduğunu ifade eden Afacan, “Liglerin tescil edilmesi ile ilgili alına karar, bence doğru bir karar.  Çünkü Futbol Federasyonu’nun maçların oynanması ile ilgili yayınlamış olduğu protokolü alt liglerde uygulamanın ne kadar zor olduğunu zaten süreç içerisinde herkes gördü. Ayın 18’nde başlayacak olan maçlarında gece maçı olmaması, çok yüksek sıcaklıkta oynanacak olması problemdi. Dolaysıyla alınan karar doğru bir karar.  Önemli olan bundan sonra ki planlamanın nasıl olacağı. Hep birlikte bizde alınacak kararı bekliyoruz.” dedi.

“VALİMİZİN AÇIKLAMALARINI DİKKATLİCE DİNLEDİM”

Zonguldak Kömürspor ile geçtiğimiz sezon anlaşan ve 2019-2020 Futbol Sezonu’nda Zonguldak Kömürspor’u çalıştıran Serkan Afacan, önümüzdeki sezon kırmızı-lacivertli kulübün  PTT 1. Lig için mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Afacan konu ile ilgili olarak, “Yeni sezon ile ilgili açıkçası bu sezon meta olarak lig tescil edildikten sonra karar vermek lazım. Geçen sene de oldukça düşük bir yaş ortalaması ile oynadık.  Tecrübeli ve genç oyuncuları bir araya getirdik.  Bu senede kulübümüzün imkânları doğrultusunda hareket edeceğiz. Bu ligin Zonguldak’a küçük geldiği düşüncesindeyim.  Bir üst lige çıkmanın gerekliliğini düşünüyorum. Yeni gelen Valimizin açıklamalarını dikkatlice dinledim.  Onun oluşturacağı bir oluşum, belediye başkanımızın ve şehrin ileri gelenlerinin, sivil toplum kuruluşları, iş adamlarının da destek vereceği bir oluşumun Zonguldakspor’u bir üst lig hedefine ulaştırabileceğini düşünüyorum.  Beklentim açıkçası bu yönde.  Zonguldakspor’u bir üst lige çıkarabilecek koşullarının yerine getirmesini bekliyorum. Umarım bunu da Valimizin yapacağı bu önderlikte sağlayabiliriz.”

“ZONGULDASKSPOR’U BİR ÜST LİGE ÇIKARTACAK KOŞULLARIN YERİNE GETİRİLMESİ LAZIM”

Zonguldak Kömürspor’da iskelet kadronun korunması gerektiğini belirten Afacan, “Biz geçen sene 23 transfer yapmışız. Her sene bir takımda 23 transfer yapılamaz. Onun için tabi ki takımın iskelet kadrosunun korunmasını istiyorum. Şartlarımıza uyan bütün futbolcularımızın takımda kalmasını isterim.  Ama dediğim gibi önce Vali beyin, Belediye Başkanının desteklediği bir oluşum oluşturularak Zonguldaskspor’u bir üst lige çıkartacak koşulların yerine getirilmesi lazım. Bunlar yerine geldikten sonra zaten futbolcular Zonguldak’ı seviyorlar, Zonguldak can siper hane mücadele ettiler. Sezon ortasında birçok futbolcu serbest kalır pozisyonuna gelmiş olmasına rağmen hiçbir futbolcu ne Zonguldak’tan, ne Zonguldakspor’dan ayrılmayı düşünmedi.  Dolayısıyla futbolcuların göstermiş olduğu bu duruş, bu karakter, bu özverinin tüm şehir tarafından sergilenip bu futbolcuların takımda tutulması gerekir.  İsim olarak lanse etmekten ziyade dediğim gibi bir üst lig hedefi olan Zonguldakspor yaratılmalı. Şehrin ileri gelenleriyle, başta Valimiz olmak üzere, basa basa söylüyorum Vali beyin konuşmasından gerçekten çok etkilendim. Bunların yerine getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ondan sonra gelecek sezonla ilgili planlama yapılabilir.” dedi.

“İKİ STOPERLE OYNAMAMIZ ELEŞTİRİLEBİLİR NOKTA”

Zonguldak Kömürsporlu tüm futbolcuların, Zonguldak’ı sezon boyunca en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Afacan, “Defans konusunda Hakan’ın yavaş kalması yönünde değil de, iki stoperle oynamamız eleştirilebilir nokta.  Ekonomik yönden ise antrenman sahasının olmaması, maç oynanan sahanın çok kötü olması, tesisimizin olmaması etkileyen nedenler arasında gösterilebilir. Ben futbolcularımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“ONLARIN HAKKININ DA PTT 1. LİG OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Açıklamalarının son bölümünde taraftarlara da değinen Teknik Adam Afacan, “Takımla taraftar arasında çok iyi bir sinerjinin olduğunu düşünüyorum. Zonguldakspor taraftarı bir üst ligi hak ediyor. Zonguldak Kömürspor başka şehirlerde galip geldiği maçlarda bile diğer takımların sempatisini kazanmış bir takım oldu bu sene. Zonguldakspor taraftarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Onlarla çok iyi bir sezon geçirdik ve bize çok sahip çıktılar. Ufak-tefek yanlış anlaşılmalar olsa da taraftarın önemli olduğunu düşünüyorum. Zonguldakspor’un başarısını dört gözle bekleyen bir taraftar grubu var. Onların hakkının da PTT 1. Lig olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HEDEFİ, OLAN, ZONGULDAKSPOR, YARATILMALI”,
Yorumlar
Haber Yazılımı