0
Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 16:01 Bu haber 2473 kez okundu
 
‘Hedefimiz ortak’
CHP Balıkesir Milletvekili Akın, Başkan Akdemir’i ziyaret etti
SİYASET Haberi
‘Hedefimiz ortak’

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i de ziyaret etti.
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, il başkanı Hakkı Güney, Merkez ilçe başkanı Fikret Zaman il ve ilçe yöneticileri de ziyarette hazır bulundu.
AKIN: HEDEFİMİZ; TÜRKİYE CUMHURİYET’İNİN EKONOMİK OLARAK DAHA BAĞIMSIZ BİR HALE GELMESİDİR
Ziyarette konuşan CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Akın,  yaşanan ekonomik krizin Zonguldak’taki yansımaları konusunda hazırlayacakları raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir rapor halinde sunacaklarını belirterek,  “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Zonguldak’tayız. Emeğin başkenti ekonomik krizden nasıl etkilendi? CHP olarak el birliği ile bu süreci nasıl atlatırız? Bunun araştırmasını yapıp, Genel Başkanımıza rapor halinde sunmayı hedefliyoruz. Hedefimiz ortak. Hedefimiz; Türkiye Cumhuriyet’inin ekonomik olarak daha bağımsız bir hale gelmesidir. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13 maddelik bir raporla bunu kamuoyuna açıklamıştır. Biz bu 13 maddelik tavsiyeleri tek tek anlatıyoruz. Türkiye Cumhuriyet’inin ekonomik açıdan daha bağımsız, kendi gücünü en etkin şekilde gösterebilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ” dedi.
AKDEMİR: TTK’YA İŞÇİ ALIMI KONUSUNDA 1500 DEĞİL, DAHA FAZLA OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve CHP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de yaptığı konuşmada, “Öncelikle Sayın Vekilimize nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. Zonguldak enerji bölgesidir. Yatırımlar planlanmış, adım atılmaya çalışılmış ancak şehrimizde bu anlamda hala sıkıntılar çözülememiştir. Yerel yönetimler olarak, bizler de elimizden gelen gayreti ve çalışmaları yapmaya çalışıyoruz. Özellikle, bizlerin bu konudaki isteği iş güvenliğinin sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesidir. TTK’ya işçi alımı konusunda 1500 değil, daha fazla olması gerektiğini düşünüyoruz. İşsizlik had safhada… Bu ise birçok aileyi derinden etkilemektedir. Hem, hükümet kanadından milletvekillerimiz, hem de kendi milletvekillerimiz el ele verip, dostça, kardeşçe şehrimiz için ortak hareket etmeleri ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmeleri gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Muharrem Akdemir günün anısına, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a madenci heykeli hediye etti.
 Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Hedefimiz, ortak’,
Yorumlar
Haber Yazılımı