Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 14:50 Bu haber 1371 kez okundu
 
HEP BİRLİKTE EL ELE
SPOR Haberi
HEP BİRLİKTE EL ELE

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, As Başkan Tayfun Demir,1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tuncay Cihan, kahvaltı etkinliğinde basın mensupları ile bir araya geldiler. Kahvaltı sonrasında basın açıklaması yaparak, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

“BAŞKANIMIZ NE YAPARSA ONU HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİM”

Dedeman Otel’de gerçekleşen kahvaltı etkinliğinin ardından 1966 Zonguldakspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tuncay Cihan açıklamalarda bulundu. Başkan Cihan, açıklamasında, “10 Milyon, 20 Milyon harcayıp da dibe vurmuş takımlar var. Bizim durumumuz bence imkânlar dâhilinde en iyi yerde. Bu kadar maddi olanaklar olmadan buraya kadar gelebilmek, hem yöneticilerin hem taraftarların hem de futbolcuların başarısıdır. Başkanımıza destek amaçlı buradayız. Herkes takımına sahip çıksın. Herkes Altay maçına da gelsin. Altay maçıyla yeni bir sayfa açalım. İnanıyoruz ki bu takım küme düşmeyecek. Amacımız bu olsun. Bizim derdimiz de sevdamız da Zonguldak Kömürspor.  Ben 1983’den beri Zonguldakspor’un maçlarına gidiyorum. Zonguldakspor ile ilgili olan her şeyde ben varım. Başkanımın da yanındayım. Başkanımız ne yaparsa onu her zaman destekleyeceğimi burada belirtiyorum.” ifadelerine yer verdi.

DEMİR: “BU SEVDAYI HEP BİRLİKTE YAŞATABİLİRİZ”

Zonguldak Kömürspor As Başkanı Tayfun Demir ise yaptığı açıklamada, “Bizim talihsiz bazı yenilgilerimiz olmasaydı, devreyi ilk dördün içinde bitirebilecektik. Buna rağmen her şey bitmiş değil. Başkanın aldığı kongre kararından dolayı yeni oluşumlarla birlikte, takıma biraz takviye yapıldıktan sonra, maddi ve manevi olarak Zonguldakspor’u daha iyi yerlere getireceğiz. Özellikle Zonguldakspor’a bir tesis ve kalıcı bir gelir getirebilmek için bir takım çabalarımız var. Bunları hayata geçirebilirsek hem Zonguldak adına hem de bizim adımıza güzel bir durum olur. Maddiyat olarak bakılmıyor bu duruma. Gönül işi bu. Biz Zonguldak sevdalısıyız. Biz burada işimizi, ailemizi oluşturduk. Bu düşünce içerisinde tüm halkı birleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bu kişilerin hamurunda zaten Zonguldakspor var. Buna sahip çıkacak olan üst düzey Erdemir, Eren, Bereket, Yurtbay ve Çanakçılar gibi değerleri var. Bu değerlerin Zonguldakspor’a katkısı olursa, bu sevdayı hep birlikte yaşatabiliriz. Yönetimin arkasında destek olmalarını istiyoruz. Eksik belki bizdedir. Kendileri ile görüşememiş olabiliriz.” şeklinde konuştu.

CANER: “EMNİYETİMİZ EL ELE ERDİK BUGÜNLERE GELDİK”

Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner ise kötü bir sürecin olmadığını ifade ederek, “Ortada kötü giden bir süreç yok. Maddi konuda kimseden gizlimiz saklımız yok. Bizim amacımız büzüm yemek. Üzüm yiyecek adamlarla birlikte. Maksat bağcıyı dövmekse, zaten ben bu işi yapmam. Bu kentin insanının yüzü gülsün istiyorum. Göreve geldiğimiz günden itibaren bunu yapmaya çalıştık. Göreve geldiğim gün daha çok dedikodu ve konuşan kişi vardı. Eleştiri daha çoktu. Ha düştü Ha düşecek derlerken biz şampiyon olduk. Valimiz, teknik heyet, yönetim, belediyemiz ve emniyetimiz el ele erdik bugünlere geldik.” dedi.

“SANKİ TAKIM DİBE ÇAKILMIŞ…”

Nazilli Belediyespor maçında istenmeyen olayların yaşandığını söyleyen Başkan Caner, “Sanki takım dibe çakılmış, trilyonlar saçılmış, alınan futbolcular trilyonluk ve oynamamış gibi. Elimizdeki imkânlar dâhilinde en iyi kadroyu kurduk. Son maçta her zaman rehavet vardır. Bu maçta öyle olmasın diye motive etmeye çalıştık. En iyisini yapın dedik.” dedi.

“GÖREVE GELDİĞİM GÜNDEN İTİBAREN İÇİM DIŞIM BİR”

Zonguldakspor Başkanı Süleyman Caner, amaçlarının Zonguldak’a hizmet etmek olduğunu ifade ederek, “As kalecimizin sakatlanması üzerine 2 maçta sıfır çektik. 3 maçta 1 puan alabildik. Dünya’nın sonu mu geldi? Diğer takımlarla kıyasladığımızda bu durum böyle. Birileri nedense düğmeye basıyor, senaryo üretmeye başlıyor. Sanki trilyonlar almışız ve yemişiz gibi. Bu iş gönül işi. Herkes işini gücünü bırakıp, Zonguldakspor’a maddi ve manevi ne destek verebilirim onun telaşında. Bunu Zonguldak ve Zonguldakspor bir yerlere gelsin diye yapıyorlar. Bu takım hiç kimseye yük olmadan yoluna devam ediyor. Buna destek olmamız lazım. Birlik ve beraberlik önemli ise kenetleneceğiz. Maksadımız iyi olacak. Benim göreve geldiğim günden itibaren içim dışım bir.” şeklinde konuştu. Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEP, BİRLİKTE, EL, ELE,
Yorumlar
Haber Yazılımı