Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 13:20 Bu haber 3502 kez okundu
 
‘Hepimizin boğazından TTK’ nın lokması geçti’
‘Hepimizin boğazından TTK’ nın lokması geçti’
- Haberi
‘Hepimizin boğazından TTK’ nın lokması geçti’

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu, 24 Mart Cumartesi günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ nun katılımıyla yapılacak olan Kömür Çalıştayı’ na davette bulundu.

Başoğlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda(TTK) üretimi artırmak ve işçi sayısını norm kadro seviyesine getirilmesini sağlamak için böyle bir çalışma yaptıklarını açıkladı. Çalıştay’ dan olumlu sonuç alacaklarını belirten Başoğlu “Her birimizin mutlaka Türkiye Taşkömürü Kurumundan boğazımızdan lokması geçmiştir. Biz de istiyoruz ki TTK’ ya artık böyle bırakmayalım tekrar istihdama üretime katkı sağlattıralım” dedi.

“TTK’ YI BÖYLE BIRAKMAYALIM TEKRAR İSTİHDAMA ÜRETİME KATKI SAĞLATTIRALIM”

Başoğlu, basın toplantısında şunları söyledi; “Cumhuriyetin ilk ili Zonguldak’ta yaşıyoruz. Kentimizde bugün evine aş getiren bugün mühendis çıkmış, mimar çıkmış, avukat çıkmış, milletvekili çıkmış, bakan çıkmış, vali çıkmış, Başbakan çıkmış bir kentte ama bunlar çıkarken de tabii ki Türkiye’ deki vize olmadan asıl gerçeği her zaman arkasında Türkiye Taşkömürü Kurumu desteğini taşkömüründen alın teriyle ekmeğini kazanan bir halkın bireyleri olarak bizler de Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu düşündük. Artık Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun siyasi malzeme yapmaktan çıkartalım. Artık TTK’ yı gerçekten Çağın şartlarına günün şartlarına göre yenileyelim restore edelim. Bugün 14 bin 500 olan norm kadrosu 6807’lerde olan Türkiye Taşkömürü Kurumu çalışanı aslen 14 bin 500 norm kadrosuna Zonguldaklı olarak bu konunun altına bu taşın altına artık bedenimizi koyalım istiyoruz. Gerçekten bu şartı kanayan yer olmaktan çıkartıp Zonguldak kamuoyu ile beraber sesimizi duyuralım. Burada 14 bin 500 norm kadrolu kademeli olarak üretimin artırılması Zonguldak’a katkı sağlaması noktasında hepimizin hareketi geçmesini arzuluyorum. Her birimizin mutlaka Türkiye Taşkömürü Kurumundan boğazımızdan lokması geçmiştir. Biz de istiyoruz ki TTK’ ya artık böyle bırakmayalım tekrar istihdama üretime katkı sağlattıralım.”

“BABALARIMIZDAN HER YEMEK YEDİĞİNİZ SOFRADA ONLARIN ANILARINI DİNLEYEREK MADEN KÜLTÜRÜYLE YETİŞTİK”

“Bu sorun sadece bizim değil bütün siyasi partilerin Ve tüm Zonguldak’ ta kim ikamet ediyorsa hepimizin sorunudur. Zonguldak bu çok önemli konusu ile ilgili 24 Mart cumartesi günü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nun katılacağı Bir çalıştayın bir Taşkömürü ve Zonguldak’ta ki, ülkedeki Taşkömürü sorunlarını ve çözüm önerilerinin oluşacağı bir sonuç bildirgesinin buluşacağı çalıştayı yapmak için yola çıktık. İstiyoruz ki, maden kültürüyle yetişmiş olan bizlerin sarmanın, bacanın, havuzların, Kuyunun ve kafeslerin olduğunu nerden biliyorum amcalarımızdan, dedelerimizden, babalarımızdan, her yemek yediğiniz sofrada onların anılarını dinleyerek bir nebze maden kültürüyle yetiştik. Vadenin ana unsurları artık kafamıza yerleşmiş ve hiç madene girmeden buradan kafamızda canlandırmışızdır. Çünkü bu kültürde bu sofralarda yetiştik. Zonguldak’ta böyle bir çalıştayın olmasının çok uygun olacağını ve bu Zonguldak sorunları ile ilgili en azından hep beraber altına imza atabileceğimiz bu sorunun çözümüne dönük bir çözüm bildirgesi oluşturabileceğimiz bir sonucun ortaya çıkmasını arzuluyoruz. Bu noktada genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Zonguldak’ımıza davet ettik. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Sesimizi duyma noktasında böyle bir çalıştaya kendileri katılacaklardır. Bu çalıştayın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber: Öznur GÜNEŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Hepimizin, boğazından, TTK’, nın, lokması, geçti’,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı