İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 15:32 Bu haber 2842 kez okundu
 
‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU, HAK YERİNİ BULDU’
GÜNDEM Haberi
‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU, HAK YERİNİ BULDU’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il Başkanı Hakkı Güney, 23 Haziran Pazar günü İstanbul’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimlerinin değerlendirmesini yaptı.

CHP Zonguldak teşkilatları olarak İstanbul seçimleri için İstanbul’da sivil toplum örgütleri ve Zonguldaklı vatandaşlarla görüşerek Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu’na destek istediklerini belirten Güney, “Biz seçimden önce her şey güzel olacak demiştik ve öyle oldu” dedi.

Yenilenen İstanbul seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulunan CHP il Başkanı Hakkı Güney, şu ifadelere yer verdi.

“SEÇİMİ ALACAĞIMIZIN İNANCI İÇERİSİNDEYDİK”

“31 Mart seçimlerinde Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştı ama iktidarın büyük baskı ve Yüksek Seçim Kurulu’nun da etki altında kalarak seçimlerin tekrar yenilenmesine gidildi. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu örgütsel çalışmamızda seçimler yeniden de yapılsa seçimi alacağımızın inancı içerisindeydik. Biz her şey çok güzel olacak demiştik. 15 yaşında bir kardeşimiz çıktı bu kardeşimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’na ‘her şey çok güzel olacak Ekrem Abi’ sloganını Ekrem Bey’e söyleyince, bu Türkiye’nin her tarafına dalga dalga yayıldı. Evet, her şey çok güzel olacak demiştik, her şey çok güzel oldu, hak yerini buldu.

Ülkesi için sevgi ve huzur dileyen her şeye rağmen adaletten yana oy kullanan bütün vatandaşlarımıza minnettarım, partim adına teşekkür ederim. Biz, bu seçim kampanyasında Zonguldak olarak Zonguldak’tan Bin 750 kişiyi oy kullanmaya gönderdik, bütün ilçelerimizle beraber. Bizim burada yaptığımız çalışmamızda ekip arkadaşlarımızı ve eğitimci arkadaşlarımıza görev verdik. Zonguldak’tan avukat arkadaşlarımız görevlendirildi ve müşahit arkadaşlarımızı yaptığımız çalışmalarda tespit ederek, bu arkadaşlarımızı da 5 gün önceden İstanbul’a kendi imkanlarıyla gittiler ve görev aldılar. Bu bizim bir bütünleşmemizdi. Bu bütünleşmede biz, İstanbul’a Beylikdüzü, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Silivri, Esenler, Bağcılar olmak üzere bir program yaptık. Bu programda, Zonguldak Federasyon Başkanı ve Zonguldak dernekleriyle randevu talep ettik ve bu randevuların hepsini gerçekleştirdik.  Burada, yeni ve eski milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımızda biz belirli bir noktada artık halkın nabzının tam anlamıyla Sayın Ekrem İmamoğlu tarafında olduğunu gördük ve bu seçimin ciddi anlamda bu farkla geleceğini tespit ettik” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN ARTIK BARIŞA, HUZURA, SEVGİYE İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin artık barışa, huzura ve sevgiye ihtiyacının olduğuna dikkat çeken Güney, “Biz artık 23 Haziran’dan sonra Cumhuriyet Halk Partisi iktidara yürümenin kararını İstanbul’da vermiştir. Bundan sonra hak, hukuk, adalet anlamında Türk halkının daha güçlü bir şekilde bu seçimde görülmüştür. Bundan sonraki çalışmalarımızda bugünden itibaren nerede kalmışla başladık. Türkiye’mize hayırlı olsun, Türkiye’nin artık barışa, huzura, sevgiye ihtiyacı var. Onun için el birliği ile sosyal belediyecilik, katılımcı belediyecilik anlamında bundan sonra Türkiye’nin her yerinde Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri, halkımıza vereceği müjdeli haberleri biz kamuoyuna duyuracağız ve bundan sonra Türkiye’nin daha iyi olması için mücadele edeceğiz”  şeklinde ifade etti.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘HER, ŞEY, ÇOK, GÜZEL, OLDU,, HAK, YERİNİ, BULDU’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı