Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 17:31 Bu haber 3150 kez okundu
 
" Hiç kimse hak ettiğiniz iltifatı ifade edemez"
15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında şehit ve gazilerin onuruna verilen yemekte konuşan Zonguldak valisi Ahmet Çınar, “ Hiç kimse hak ettiğiniz iltifatı ifade edemez. Hepimiz bundan emin olmalıyız, Türkiye büyük bir devlet ve bundan sonra her şey çok daha güzel olacak” dedi. Yapılan konuşmadan memnun olan şehit aileleri ve gaziler Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a alkışlarla teşekkür ettiler. Çınar,” Şehitlerimiz insanın verebileceği en kıymetli, en son ve en büyük şey olan canlarını Türkiye için ve vatanımız için feda ettiler” dedi.
GÜNDEM Haberi

Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle Memurlar Lokalinde şehit aileleri ve gaziler için yemek programı düzenlendi. Yemeğe Zonguldak Valisi Ahmet Çınar,  CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, İlçe Kaymakamları, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz ve çok sayıda şehit ailesi ve gazi katıldı. 
“EN KIYMETLİNİZİ VATAN İÇİN HEBA ETTİNİZ” 
Konuşmasıyla şehit ailelerini ve gazileri gururlandıran Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “ Söylenecek çok söz var ve ne söylesek yetmez. Şehitlerimiz insanın verebileceği en kıymetli en son ve en büyük şey olan canlarını Türkiye için ve vatanımız için feda ettiler. Gazilerimiz Türkiye, vatanımız için canlarını heba etmek için niyet ederek meydana çıktılar ve kahramanlık yaptılar. Cenabı Allah’ta onlara gazilik nasip etti. Onlarda bizim kahramanlarımızdır.  Bu ülke, Türkiye için büyük işler yapmış ve canlarını ortaya koymuş kahramanlarımızdır. Şehitlerimizin yakınları anne ve babaları canlarından daha kıymetli olan evlatlarını bu vatan için heba ettiler. Onlar en büyük armağanlarımızdır. Bu memlekete hayırlı ve kahraman evlat yetiştirdiler. Canlarını ortaya koyacak milli şuurla yetiştiler. Onlar en kıymetli insanlar”

Vali Çınar, “ Kahramanlık öyle rast gele olmuyor. Tesadüfen, kurayla da olmuyor. Eğer böyle bir kahramanlık varsa bu sahte kahramanlıktır. Kahramanlık an, gün gelir vazife düşer ve gün gelip meydana çıkıp canını ortaya koyuyorsa kahramanlıktır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu tür kahramandır. Oda bir nasip meselesi. Cenabı Allah Kuranı Kerimde açık mesaj veriyor. Çok çarpıcı mesaj veriyor. Şehitlere onlar ölü demeyiniz diyor. Onlar ölü değildir fakat siz anlayamazsınız diyor. Cenabı Allah öyle diyorsa elbette öyledir. Bunları düşündüğünüz zaman Peygamberler mertebesine ulaşan Allah nazarında büyük bir olay. Bizler acısını çekiyoruz ama sonrasında çok mutlu oluyoruz. Bu FETÖ dediğimiz bela yeryüzünde bu kadar alçak, haziyetsiz, onursuz, şerefsiz kalkışma insanlık tarihinde hiç olmadı. 

Dünyada Emperyalist gelişmiş ülkeler dedemiz, bize medeniyet edebiyatı yapan insanlıktan nasipsiz bir cinayet örgütü gibi olan devletler ve dünyanın mafyası olan ve onu temsil eden egemenler taşeron dediğimiz örgütleri vekalet dediğimiz yöntemle ülkemizin üzerine saldılar. Ama bunlara dikkat ederseniz bunlar bir saf tutmuşlar kendilerine. Kimi dağa çıkmış, kimi hücrelerine girmiş. Böyle bir düşman ve katille ve FETO denilen onursuz ve haziyetsiz yapı içimize kadar girdi”
MİLLİ ANLAMDA BÜTÜN DEĞERLİ KULLANDILAR 
Vali Ahmet Çınar, “Allah, millet, temiz nesil toplum dedi, milli anlamda bütün değerli kullandı. Evlatlarımızı katil ve terörist yaptılar. Bu örgütlerin tamamı emperyalist katil devletlerin uçağı ve köpeği olan örgütleridir. Bunu çok net ve göstere göstere oynuyorlar. Ama milletimiz mey danalara çıktı, asker olmayan memurlar, bayan ve erkekler canlarını ortaya koydular ve darbeyi önlediler. 
Bundan sonrası çok daha kolay. Bu memlekette polisin, askerin yarısı atıldı. Katil savcı, Kaymakamların yarısı atıldı. Devletin bütün istihbaratına bunlar girmişti. Orasını çürüttüler ve devletin aleyhine kullandılar. Biz o devlerle boğuşurken evimizin köpekleri paçalarımıza yapıştılar. Ama hepsi diz çöktü. Bu kadar asker, polis ve memur görevden atılmışken biz o şüpheli halde biz birbirimizle boğuşurken dahi gittik Suriye topraklarında o teröristlerin hadlerini bildirdik” 


DÜNYANIN EMPERYALİSTLERİNE KAFA TUTTUK
Çınar, “Suriye topraklarında dünyanın emperyalistlerine kafa tuttuk. İstediğimizi yaptık ve yapıyoruz. Bundan sonra o zaman bile dimdik ayakta kaldığımıza göre bundan sonrası çok kolay. Hepimiz bundan emin olmalıyız, Türkiye büyük bir Devlet ve bundan sonra her şey çok daha güzel olacak. Millet meseleyi anladı. O yenilen taşeron örgütler, uşaklar, köleler, bize saldıran ve bizim çocuklarımızdan oluşturulan aldatılmış örgütler diz çöktükçe şimdi sahneye kendileri çıkmaya başladılar. Alenen ortaya çıktılar. Biz oyunlarını bozduk ve bundan sonrada o oyunları biz kuracağız. Cenabı Allah tuzak kuranların en iyi tuzağı da kendilerine kurduğunu ifade ediyor”


SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ
Vali Ahmet Çınar, “Gönlümüz rahat başımız dik ve biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler kendinizle ve evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Sizlere ne kadar güzel sözlerde söylense emin olun size az gelir. Hiç kimse hak ettiğiniz iltifatı ifade edemez. Bizim devlet olarak ve valilik olarak telefonlarımız ve kapılarımız 24 saat açık. Her daim bizimle ilgili meseleniz için geliniz. İmkanlar doğrultusunda yapılabilecek ne varsa yapacağız. Şunda nemin olun siz bizim için çok önemlisiniz ve baş tacımızsınız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ", Hiç, kimse, hak, ettiğiniz, iltifatı, ifade, edemez",
Yorumlar
Haber Yazılımı