HİJYEN UYGULAMALARINDA FARK YARATAN DİJİTAL PROJE: GÜVENLİ QR
Haber
15 Ocak 2021 - Cuma 14:46 Bu haber 1070 kez okundu
 
HİJYEN UYGULAMALARINDA FARK YARATAN DİJİTAL PROJE: GÜVENLİ QR
GÜNDEM Haberi
HİJYEN UYGULAMALARINDA FARK YARATAN DİJİTAL PROJE: GÜVENLİ QR

Zonguldak 67 Burda Alışveriş Merkezi, pandemi ile birlikte hayatımıza giren yeni normal kavramı ve gündelik yaşamda değişen alışkanlıklar doğrultusunda, Alışveriş Merkezi (AVM)  içerisindeki hijyen koşullarının çerçevesini tekrar belirliyor. 67 Burda, ziyaretçileri ile daha şeffaf bir iletişim kurabilmek için burdasagliginizesas.com adresi üzerinden tüm hijyen prosedürlerini de paylaşıma açtı. 67 Burda’nın dijital dönüşüm kapsamında uygulamaya koyduğu “Güvenli QR” sistemi, Esas Gayrimenkul’ün “Burda Sağlığınız Esas” anlayışını tam anlamıyla yansıtıyor.

67 Burda’nın COVİD-19’a karşı aldığı özel önlemler ve hijyen uygulamaları, alan taraması, malzeme seçimi, dezenfeksiyon ve işlem kalitesi olmak üzere dört adımda gerçekleşiyor. Uygulama kapsamında temizlik yapılacak alanın genel taraması gerçekleşiyor, Covid-19 virüsüne karşı kanıtlanmış ürünlerle insan elinin uzanamadığı yerler dahi dezenfekte ediliyor, dezenfeksiyon ve temizlik kalite kontrolü yapılıyor.

67 Burda ziyaretçileri, hem internet sitesinden hem de AVM içerisine yerleştirilmiş olan QR kodlar aracılığıyla ilgili alanın hijyen durumunu anlık olarak takip edebiliyor.

AVM içerisinde ortak alanlarda bulunan QR kodlar, akıllı bir telefon kamerası ya da QR kod okuyucu programlar yardımıyla taratılabiliyor. Ziyaretçiler, kodu okuttuktan sonra karşılarına çıkan ekranda, ilgili alanın son temizlik kayıtlarına ulaşabiliyor.

Güvenli QR sistemini kullanarak bölgenin hijyen durumunu inceleyen 67 Burda ziyaretçileri, Covid-19’a karşı etkili temizlik malzeme seçimleri ve son temizlik saatini de görebilecekleri, sürecin detaylı bir dökümünü hızlı bir şekilde kontrol ediyor.

AVM ziyaretçileri 24 saat içerisinde yalnızca 1 konum olmak üzere, temizliği yapılan bölge ile ilgili 1-5 arası puanlama yapabiliyor ve yapılan puanlama girişleri sistemde raporlanabiliyor. Aynı zamanda ziyaretçiler, “Soru, Şikayet ve Öneride Bulun” butonuyla geri bildirim değerlendirmelerini de gönderebiliyor.

Dezenfeksiyon takibi, web sitesine giriş yapılarak da sağlanabiliyor. Site içerisinde yer alan yönergeler izlenerek AVM ve lokasyon seçimi gerçekleştirildikten sonra bölgenin son hijyen bilgilerine ulaşılıyor.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİJYEN, UYGULAMALARINDA, FARK, YARATAN, DİJİTAL, PROJE:, GÜVENLİ, QR,
Yorumlar
Haber Yazılımı