Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 17:42 Bu haber 1684 kez okundu
 
HİZMETE ‘TAKOZ’ OLMAYIN
Zonguldak’ta ‘Sorun’ üreten ve sorunların çözümünde ‘Takoz’ olanlar, ‘Vebal’ altına girdiklerini unutmamalıdır
GÜNDEM Haberi
HİZMETE ‘TAKOZ’ OLMAYIN

Zonguldak, ‘Yiğitlerin değil, sorunların harman olduğu il’ olarak biliniyor kamuoyunda.

‘Trafik Rezaleti’nin bir ayağı olan şehir içindeki ‘Minibüs-otobüs-taksi duraklarının kaldırılması’ çalışmalarına bu haftadan itibaren ‘Vilayet-Belediye- Şoförler Odası’ tarafından ele alınacak ve mesafe alınmaya çalışılacak.

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile bu ay sonu itibarıyla şehir merkezinde yapılacak ‘Lavuar Alanı, liman içi gezi yolu, derenin ıslahı, Kızlar Plajı’ gibi beklenen yatırım ve hizmetlere başlanacağını belirtti.

Santraller bölgesindeki hava kirliliği olayına Cumhurbaşkanı’nın el atmasıyla birlikte, ‘Santral filtrelerinin değiştirilme kararı’ toplum moralini olumlu etkiledi.

Diğer taraftan, kömürün başkentinde, taşkömürü üretiminin ‘Amiral Gemisi’ durumundaki ‘Türkiye Taşkömürleri Kurumu (TTK)’da, hedefini ‘Var olmak’ üzerine kurup, çalışmalarını sürdürüyor.

Şehir trafiğine olumlu etki yapacak Mithatpaşa T1-T2’lerin 150 kişilik bir çalışma ordusu ile hizmete sokulma çalışması da toplum için ‘Manevi itici güç’ oldu.

Ancak, geçen hafta üniversite mahallesi İncivez’de yapılan operasyon ile ele geçirilen uyuşturucu maddeler, Zonguldak’ta sorunların boyutlarının her geçen gün büyüdüğünü ortaya koydu.

İnsanların yaşam kalitelerini yükseltecek hizmetlere aç olan şehrin, gelecek hizmetler ile morallendiği ortamda, ortaya çıkan sorunlar vatandaşı ‘Demoralize’ ediyor.

Ülkenin içinde bulunduğu ‘Ulusal ve uluslararası’ sorunlardan, gündelik değişen ‘Algı’ operasyonlarından olumsuz etkilenen halkın, yerel hizmetlerle moralinin düzeltilmesi şarttır.

Yapılacak olan hizmetlerde aksamaların olmaması yanında, yaşam kalitesinin arttırılması için hem yatırım hem de moral operasyonları şarttır.

Başta ‘Seçilmişler’ olmak üzere ‘Siyasetçiler’ ve “STK’lar” ve siyaset yandaşı ‘Tabela dernekleri’, toplum katmanlarını psikolojik bozacak söz ve faaliyetlerden kaçınmalıdır.

Ödediği vergi kadar yatırım alamayan ve geri kalmış iller statüsünde bulunan Zonguldak’ın, iller arasında bu farkı kapatması için her zamankinden fazla ‘Birlik-beraberlik’ içinde olması şarttır.

Zonguldak, kısır siyasi-ticari çekişmeleri bir kenara koyup, insanının kaliteli yaşamdan nasibini alacak hizmetlerin gelmesinde ‘Söylem’ ve ‘Eylem birliği’ yapmalıdır.

Zonguldak’ın kangren olmuş sorunlarının çözümü yanında, olası sorunları tetikleyecek gelişmelere dümen tutanlar, sorunların çözümünde ‘Takoz’ olanlar, büyük vebal altına gireceklerini unutmalıdır.

 ÖZEL HABER:Adnan KÜÇÜKVAR

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİZMETE, ‘TAKOZ’, OLMAYIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı