"İHALEYİ İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDI!" google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
23 Eylül 2020 - Çarşamba 14:02 Bu haber 1153 kez okundu
 
"İHALEYİ İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDI!"
SİYASET Haberi

İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş, geçtiğimiz günlerde Kozlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen belediye dükkânları ihalesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın sahibi olduğu Özsüt'ün bulunduğu yerin kira bedeli konusunda ihalede usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu suç duyurusu ve kamuoyunda yükselen tepkiler neticesinde, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ihaleyi iptal etmek zorunda kaldı.

İhalenin iptal olmasının ardından, İYİ Parti Kozlu İlçe Başkanı Ender Adıbaş konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Adıbaş; "İYİ Parti olarak halkımızın yanında olup, her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı olduğumuzu, Zonguldak için faydalı ve doğru işlerde kim yaparsa yapsın yanında olacağımızı her zaman ifade ettik. Yanlış kararlarda ise karşı çıkacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Nitekim Kozlu Belediye Başkanlığı’nın yaptığı ihalenin yanlış olduğunu, milletvekili de olsa asla ayrımcılık yapılmasına müsaade edilmemesi düşüncesiyle mücadelemizi gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Bu düşünce ile yaptığımız suç duyurusunun nasıl isabetli bir karar ve halkın yanında olduğumuzun bir göstergesi olduğunu kamuoyuna bir kez daha ifade ediyoruz. Bu açıdan ihalenin iptal edilmesini olumlu buluyoruz.  Bizler İYİ Parti olarak halkımızın yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz. Hukuk dışı ve çifte standart uygulandığına inandığımız her şeyin de karşısında duracağız." dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: "İHALEYİ, İPTAL, ETMEK, ZORUNDA, KALDI!",
Yorumlar
Haber Yazılımı