google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 18:01 Bu haber 3723 kez okundu
 
İHRAÇ EDİLDİLER
SİYASET Haberi
İHRAÇ EDİLDİLER

İYİ Parti Zonguldak İl Disiplin Kurulu tarafından 21.11.2019 tarih ve bila sayılı kararı ile Parti tüzüğü ile ilgili Disiplin hükümleri gereği haklarında Serhat Yıldırım’a  “kesin çıkarma” , cezası verildi.

Verilen karara karşı Mehmet Batu Müftüoğlu, tarafından Genel Merkeze ve Merkez Disiplin Kuruluna itiraz etmiş  ancak yapılan inceleme sonucu Merkez Disiplin Kurulu İl Disiplin Kurulu’nun kararını onaylamış onay yazısı  31. Ocak 2020 tarihinde  İYİ Parti İl Başkanlığı’na tebliği edildi.

Tebliğ tarihinden itibaren Serhat Yıldırım ve Batu Müftüoğlu ‘nun üyelikleri düşmüş olup, kayıtlardan silinmesi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirildi.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  “ Bazı basın organlarında Pazar günü yapılan Merkez İlçe Delege seçimlerinde ihraç olduğu halde niye oy kullanıyor şeklinde haber yapılmışsa da, hukuki olarak bugün yani tebliğ tarihi itibariyle hüküm uygulanmaya başlanacak olup, iki kişinin partimiz ile ilişkisi bugün itibariyle kalmamıştır.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHRAÇ, EDİLDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı