google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
06 Haziran 2019 - Perşembe 15:47 Bu haber 4863 kez okundu
 
İKTİDAR KUCAKLADI
SİYASET Haberi
İKTİDAR KUCAKLADI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, birçok büyük şehir Belediyesi’ni kaybettiği yerel seçimlerden sonra ‘Herkesi kucaklayın’ talimatı şeker bayramında uygulanmaya kondu.

Son olarak İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Programı’nda(TYP) yerel yönetimlere tanınan personel alımındaki ayrımcılığa tepkiler yükselmişti. İŞKUR, TYP kapsamında 6 ay çalışmak üzere AK Partili 13 belediyeye toplam 270 kontenjan ayırırken, CHP ve İYİ Partili belediyelere kontenjan vermemişti.

İstanbul Belediye seçimlerinin iptal edilmesi sonrası, ‘Halkı kucaklama’ konusunda eleştiriler artınca, bayramı vesile bilen Zonguldaklı yöneticiler, siyasi partilere ziyaretlere ağırlık verdiler.

Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar’da ile İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve belediye Başkanı Ömer Selim Alan’dan oluşan heyet, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İYİ Parti, Saadet Partisi(SP), Büyük Birlik Partisi(BBP) il merkezlerini ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Bayramın ikinci günü yapılan ziyaretlerde, bayramın ruhuna uygun birlik-beraberlim mesajları verilip, ‘Ortak akıl’ oluşturmak istediklerini belirten AK Partili ekip, ‘ Birlikte Zonguldak’a hizmet’ edeceklerini belirttiler.

İlk ziyaretin yapıldığı CHP’de konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, ilçe başkanlarından sonra inşallah tüm partilerin il başkanları ile bir araya gelecek, Zonguldak için yapılacakları masaya yatıracağız’ dedi.

CHP İl Başkanı Hakkı Güney de ‘Zonguldak için elimizi taşın altına koymak için her zaman hazırız’ mesajı verdi.

Ziyaret edilen İYİ Parti, BBP ve Saadet Partisi yöneticileri de yapılan ziyaretlerin önemine değinip ‘Zaman zaman yaşadığımız farklılıkları, kutuplaşmaları inşallah bu tür ziyaretler, karşılıklı konuşmalar daha aza indirir. Toplumun şu anda gerginleşmeye değil, daha yumuşak bir siyasi anlayışa ihtiyacı var’ dediler.

İktidar Partisi’nin, diğer siyasi partilere yaptığı ‘bayram ziyaretleri’ seçmen bazında tüm parti tabanlarında olumlu bulundu.

Toplum katmanlarını oluşturanlar, siyasi gerginliklerin katmanlar arasında kopmalar yaşatmaya başlattığını, birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç olduğunu belirttiler.

Seçmenler, AK Parti’nin başlattığı bu ‘Kucaklama’ eyleminin ‘bayram gösterisi’ olmamasını, bundan sonra hizmet ve işe alımlarda da uygulamada olmasını istediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKTİDAR, KUCAKLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı